S24

Jälleen pettynyt

Jälleen täys susi uudistus treffeissä!!!

7

196

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kyllä ihan hirveä tuo uusi sivusto...ei mitään järkeä selkeästä ja hyvästä vanhasta muutta tuollaiseen rahastussivustoon, taitaa käyttäjämäärät tippua nyt...

      • HÖ.

        Ei niin mitään järkeä tuossa uudistuksessa. On hankala ja epäselvä,otan profiilini pois, olkoon minun puolesta tuo sivu.


    • ällöttävää

      sitä vaan ihmettelen, että miten ihminen, joka itse täyttää palstaa viesteillä ja joka on käyttänyt tätä kommunikointikanavana pienen ihmiselämän verran, kehtaa sabotoida toisten kirjoittajien viestiketjuja miinustamisilla ja tylytyksillä. Ei tää palsta ole tarkoitettu ainoastaan sun tarpeisiin

    • tryhwrth

      VAin näin ilmaisen osanottoni :-((

    • sumo

      Uudistuneet treffisivut ovat hankalat käyttää ja ajavat käyttäjiään maksulliseen palveluun. Miksi hakutoiminnon jälkeen (kun profiili on avattu) pitää tehdä uusi haku jotta pääsee takaisin hakulistaan?
      Muutenkin uudistus on suuri huononnus palveluun.
      vili

    • 2013

      Yhden parannuksen huomasin > valokuvat ovat selvemmät ja isommat nykyisin, mutta ei se korvaa muita huononnuksia. Viimeeksi kirjautuneita näytetään vähemmän ja nekin on uusien profien luojia. Uudet profiilit pois viimeeksi kirjautuneista. Vanhat tekijät ei pääse enää esille. Enää et voi bongata sattumalta ketään mukavalta vaikuttavaa henkilöä. Vanhassa systeemissä oli jatkuvasti uusia "mahdollisuuksia". Uudistuksen jälkeen olen ollut ahkerasti treffeillä ja sinä aikana ainenkin minun koneella on näkynyt vain muutama "vanha" treffailija > kun uudet profiilit valtaa tilan. Nimimerkki haun poistaminen oli ihan PERSEESTÄ.
      OMAT KOMMENTIT "osasto" takaisin...
      Olin ollut aiemmin ns. vapaamatkustaja treffeillä, mutta nyt otin kuukauden maksullisen jutskan, kun arvelin sen tuovan uusia mahdollisuuksia. Jos tälläisena nää sivut pysyy niin plussan jatkaminen todennäköisesti loppuu. Toivottavasti sivuston pitäjät ymmärtää kuunnella asiakkaitaankin, eikä ole yksipuolista "sanelua" kuten nyt vaikuttaisi olevan.

    • Mooses Pessi

      Treffi sivuthan on uudistettu vain rahastuksen ehdoilla. Vain "jaloillaan äänestämällä" on mahdollisuus saada muutosta. Me Suomalaiset vaan ollaan niin nynnyjä, ettei ruveta helpolla sellaiseen. Maanviljelijät on poikkeus tuosta määritelmästä. En kuulu tuohon joukkoon, mutta ihailen heidän rauhanomaista mielenosoitustaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kylläpä on nautinnollista taas tämä palstan vassari valitus!

      Lähes jokainen avaus on vassareiden kitinää ja valitusta. Eikö se tarkoitakin, että silloin asiat menee maassamme parem
      Maailman menoa
      121
      3433
    2. Palkansaajilta kupattiin 27,5 mrd euroa työeläkkeisiin

      Jo pelkän himmelin toimintakulut olivat 400 miljoonaa euroa, jolla olisi mukavasti tuottanut myös sote-palveluja hyvinvo
      Maailman menoa
      35
      2829
    3. HS: persujen v. 2015 turvapaikanhakijoista alle puolet töissä

      Aikuisina Suomeen tulleista ja myönteisen päätöksen saaneista vain 42 prosenttia oli vuonna 2023 töissä, vaikka he ovat
      Maailman menoa
      93
      2659
    4. Mikä kaivatussasi herätti mielenkiintosi

      Kun tapasitte ensi kerran? Ulkonäössä? Luonteessa tai olemuksessa? Kuinka nopeasti mielenkiinto muuttui ihastukseksi?
      Ikävä
      104
      1720
    5. Persut muuten hyväksyvät 2 + 8 mrd. euron maatalous- ja yritystuet

      Vaikka molemmat tukimuodot tiedetään haitallisiksi, koska ovat käytännössä pelkkää säilyttävää tukea, eivätkä kannusta k
      Maailman menoa
      74
      1528
    6. Valkoinen Golf

      Kukahan on tämä ukko, joka työkseen kyylää pienen ässän asiakkaita viikon jokaisena päivänä.
      Kuhmo
      19
      1244
    7. Martina Aitolehti podcastissa: Ero

      Martina Aitolehti podcastissa: Ero Martina Aitolehti kertoi BFF-podcastin https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/696
      Kotimaiset julkkisjuorut
      209
      1187
    8. Kaikki ovat syntisiä!!!

      Näin täällä koko ajan vakuutellaan uskovaisten toimesta. Myös Päivi Räsänen on toistanut tätä samaa matraa jatkuvasti. N
      Luterilaisuus
      376
      1124
    9. Haluaisitko sinä

      Että välimme selkeäisivät vai tämäkö riittää sinulle?
      Ikävä
      64
      977
    10. Moottorisahalla kauppaan

      Missäs päin kaupunkia tämä yöllä moottorisahalla kauppaan yrittänyt asiakas askaroi? https://poliisi.fi/-/mies-yritti-s
      Kajaani
      12
      977
    Aihe