Minulla tuota elämän iloa ei ole. Elämässäni ei ole kuin koti ja koulu, ei ystäviä ei harrastuksia ei mitään tekemistä muuta kuin koulu, TV, tietokone ja xbox... aamulla lähden kouluun ja kun tulen koulusta kotiin olen kotona seuraavaan koulupäivään asti, korkeitaan kaupassa käyn. Ainut hyvä asia on että olen pysynyt erossa tupakasta ja alkoholista..
Joten, jotain pitäisi ruveta tekemään. Olen 17v poika, koko nuoruus mennyt hukkaan.
Onko kellään ollut näin tylsää nuoruutta? Mikä voisi tehdä?? Jos voisitte kertoa omia kokemuksia.
Elämän ilo?
5
218
Vastaukset 5
- bzd
Hommaa joku harrastus. Kokemuksesta voinsanoa että ainakin taistelulajit on helppo aloittaa yksinään ja niistä saa paljon kavereita vähän pakostakin.
Sitten asettele itsellesi vähän päämääriä koulutukseen/harrastukseen tai mihin tahansa muuhun liittyen. yhden isomma, pidempiaikaisen johon pyrkiä ja joukon pienempiä lyhempiaikaisia. Nostaa elämäniloa ja -intoa huomattavasti. :) - tottenhottilainen
Perustotuushan niin ilon kuin rahankin suhteen menee niin, ettei niitä nyt vaan riitä kaikille. Itse kuulun näihin osattomiin. Sanonkin:
herra antoi herra otti
kiitä siitä hottentotti Hei nim."tylsääää"....sinullahan on asiat hyvin kun ei maistu alkoholi ja tupakka!
Tylsää se voi olla joskus itsellänikin....se hyvä puoli on elämässä että olotilat muuttavat muotoaan jatkuvasti. Aikoinaan kouluaikoina oli tylsää itselläinkin.....
Mielestäni sinun nuoruus ei ole mennyt hukkaan....hyvä että olet tänne kirjoitellut aatoksias elämästäsi.....
Voioi....jos oisinkin vielä 17 vuotias ja suurin osa elämästä oli vasta edessä...
Hyvää jatkoa sinulle elämässäsi!- Tylsäääää
Ujous vaivaa myös minua. Jos olen vaikka kauppakeskuksessa jossa on paljon ihmisiä niin kyllä tulee tukalat olot. Tuntuu että kaikki katsoo minua.
Pakko päästä nopeesti ulos. Sosiaaliset taidot olisivat varmasti hyvät, jos vain uskaltaisin niitä käyttää. Ujous painaa päälle niin ei oikeen mistään tuu mitään.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1341682
Naisten liian suuret vaatimukset?
Palstalla näkee usein vlituksia siitä, että naisilla on miehille liian suuria vaatimuksia. Haluankin nyt mielenkiinnosta2121093Johanna Tukiainen oli seonut ja hyökännyt ystävänsä kimppuun.
Ollut suora lähetys ja repinyt hiuksista ystäväänsä.169773Olen Aito Narsisti
Kysykää mitä haluatte liittyen tähän aiheeseen. Joitain kokemuksiani asiaan liittyen voin harkintani mukaan jakaa.256596- 31530
- 187519
Outo liikkuja
Tämä tyyppi josta kirjoitettiin Ähtärin Ilmoitustaululla. Joka yritti varastaa auton meijeritieltä. Hän liikkui koulut11514- 196502
- 41446
Iso käsi pormestarille hyvin hoidetusta työstä
Puolangan kunta on siistinyt Paljakan rinteitä kesän aikana – yksi keskeneräinen lakiasia hidastaa vielä rinnekeskuksen18433