Siitä, ettei saatu mahdollisuutta ja että tunteet heitettiin hukkaan? Minä tunnen. Sehän tässä onkin niin vaikea juttu.
Jos olisi edes yhteisiä, onnellisia muistoja, sinä ja minä. Mutta ei mitään.
Jos olisi edes yhteisiä, onnellisia muistoja, sinä ja minä. Mutta ei mitään.
Vastaukset 15
Vanhimmat
ei ollut minulle..
paljonkin hyviä, onnellisia muistoja..
No mitä sitten kirjoitit?!
kyllä tunnen :S helv.....sti
Minä ainakin tunnen. Miten voikin mennä niin pieleen.
Haluaisin tehdä kauniita muistoja hänen kanssaan.
Voisin aloittaa kertomalla hänelle ,ettei tunteesi milloinkaan mennyt hukkaan.
Ehkä viellä jossain kohdataan,mennään sitten vähän pintaa syvemmälle.
Kyllä me kohdataan
sinä olet? Olisi kohteliasta huomauttaa olevansa välistä huutelija.
Byllerö voi pysyä sen yhden aloituksen takana, vaan tehtailet joka minuutti uuden aloituksen??? Vitun ärsyttävä karvaperse olet!!!! Ja vitun tyhmä!!!!
syyllistyväsi nettikiusaamiseen....
Tunteita ei mun tapauksessa heitetty hukkaan, ne vaan vaimeni, kun kukaan ei puhaltanut hiillokseen. Tiedän että se roihuu kun joku tulee tai molemmat yhdessä puhaltaa hiilloksen kipinät roihuun:)
Ihminen on aina keskeneräinen, ja niin pitääkin olla!!
Katen ja Williaminkin tiet erosi kerran.
Nyt he ovat kuitenkin onnellisesti yhdessä.
Voi sitä päättää yhdessä uudestaan puhaltaa siihen hiillokseen. Monta kaunista asiaa hiipuu tässä maailmassa kun ihminen ei uskalla avata sieluaan.
Monta kaunista tarinaa pelastuu kun annetaan uusi mahdollisuus.
"Minä uskon rakkauden hitauteen..."
Omalta osaltani löysin lääkkeillä ratkaisun tunneongelmiin. Aika jännä...
Heitettiinkö ne?
Muistot...Ne aina liittyvät johonkin menetettyyn tai tuskaan/syntiin tai muuten vaan syyllistävät ihmistä..
Olisikin ihanan tuntea jotakin onnellista. Kun vain voisi olla aikuinen ihminen ja heittäytyä tilanteisiin. Elää.
Tunnen juuri noin. Ja kun ei ole ollut oikeasti mitään, niin välillä tuntee itsensä ihan hulluksi, kun suree olematonta. Mut suru on todellinen, vaikkei mitään ollut mitä kaivata saisi tai kuuluisi.
vain siitä kaikkien niiden ihmisten puolesta jotka tulevat hyväksi käytetyksi tunteidensa vuoksi ja etenkin niiden joilla tämä palsta on jotenkin osallisena asiassa. en voi hyväksyä sitä miten ihmisiä kohdellaan ja orjuutetaan keinoja kaihtamatta omien pelkojensa tainnuttamiseksi. tämä ei tapahtunut minulle mutta oli lähellä tapahtua. vaistoni pelasti minut mutta samassa tajusin koko jutun juonen mistä täällä on kyse ja tulin surulliseksi kaikkien niiden vedätettyjen ihmisten puolesta. en voi käsittää miten rumaksi tämä peli on mennyt suomessa..miten säälimättömiä ihmiset ovat...mistä lähtien minun kotimaastani ja kansastani tuli tälläinen... jalo veremme on muuttunut joksikin ääripään katastrofiksi häikäilettömäksi äärioikeistolaiseksi ja niin itsekkääksi... rakas isäni lupaan että työsi ei mennyt hukkaan.