Punaisten kierous oli äärimmäistä

Tampereella ne sai isän kädestä. Kaikki sai mitä niille kuului. Laki oli ankara, mutta oikeudenmukainen. Saksalaiset pelasti Sankari Mannerheimin avulla Suomen. Punikki roskaväeltä.
257
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tule kuule vasta sitten kirjoittelemaan tänne, kun pääset peruskoulun yläasteelle ja sulle aletaan opettaa oikeinkirjoitusta.

Äänestä
  • Tampereen punainen johto tappeli keskenään eikä
    edes keskittynyt sotimiseen, sen saivat työläiset tehdä.
    Tätä on punainen osaaminen nykyäänkin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


PerusSuomi! kirjoitti:

Tampereella ne sai isän kädestä. Kaikki sai mitä niille kuului. Laki oli ankara, mutta oikeudenmukainen. Saksalaiset pelasti Sankari Mannerheimin avulla Suomen. Punikki roskaväeltä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu