Parempi tossun alla kuin taivasalla?
http://www.hs.fi/talous/FT Yhdysvallat varoittaa Britanniaa eroamasta EUsta/a1305635726047
Yhdysvallat varoittaa Britanniaa kansanäänestyksestä EU asiassa.
http://www.hs.fi/talous/FT Yhdysvallat varoittaa Britanniaa eroamasta EUsta/a1305635726047
Yhdysvallat varoittaa Britanniaa kansanäänestyksestä EU asiassa.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Kyllä sitä ollaan toisten tapahtumiin sekaantumassa ku itse tuhlasivat rahat jo aikaa sitten usa on vararikossa
USA:n musta presidentti Barack Obama on se suuri saa-tana josta lukuisat eri ennustuskirjoitukset kirjoittavat. Obama on muslimi joka verhoutuu ja kätkee itsensä ja uskontonsa kristityn hahmoon. Maaimojen tuhoaja Obama on Yhdysvaltain viimeinen presidentti, koskaan.
Huomatkaa että tuo Cameronille annettu ilmoitus on Yhdysvaltain Eurooppa-asioiden Apulaisministeri Philip Gordonilta. Ja tuon tason virkailija käsittelee intomielisesti asioita ainoastaan virkatason pohjalta, eli nykyisten EU:n laatimien itsekkäiden kauppaoikeuksien menettäminen on seurauksena EU:sta eroamiselle. Niin kyllähän tuollinen asia on Englannin Ministereillä tiedossa, mitkä seuraukset on eroamisella EU:sta.
Ja lisäksi tuo Financial Times lehdessä oleva ilmoitus Yhdysvaltain Diplomaattien taholta annetuista varoituksista kansan äänestyksen suhteen, niin tottakai sekin on Englannin Ministereiden tiedossa etukäteen.