Nykyisin lähialuetuki otetaan suoraan eläkeläisten verotuksesta:
http://www.paivalehdenmuseo.fi/vaihtuvat-naeyttelyt.html
Toista oli Neuvostoliiton aikaan.
http://www.paivalehdenmuseo.fi/vaihtuvat-naeyttelyt.html
Toista oli Neuvostoliiton aikaan.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Karin piirros:
http://www.paivalehdenmuseo.fi/images/stories/hyysays.jpg
säilyy, vaikka näyttely vaihtuu?
Ja mitä tulee KARI Suomalaisen näkemyksiin, niin voidaan sanoa Kuten Tuure Junnila: "Oikeassa olin!"
Taasko se sanomaväki spammaa täällä. Lähialue tuki on samaa EU-yhteistyötä kuin täällä vetelehtivien luusereiden leipäkassitkin.
EU-Kreikka lopetti kehitysavun antamisen!
Mistäs sitä "apua" oikein aina vaan riittää?
Vetelehtevilla luusereille jaettiin muuten TAAPEROKASSEJA itärajan taakse ilmaiseksi.
Pitäisikö Kreikkaa tukea Suomesta lisää, että Se pystyisi jakamaan kehitysapua esim. Ranskan telakoille ? Sotalaivoja tarvitaan, kun Syyria on niin lähellä?
Lisää Kari Suomalaisesta ja aurignpaisteisen etelän tukemisesta.
http://hommaforum.org/index.php?topic=446.0
Tukeeko Venäjä Kuubaa/Pohjois-Koreaa? Neuvostoliiton antama tuki loppui.
Milloin Suomesta lähtee lasti "Sinistä Suklaata" ja banaaneja em. yhteistyökumppaneille ja lähialuetuettaville?
Tästä uusi tukimuoto niihin suomalaisten (karjalaisten) rakentamiin taloihn, jotka ovat vielä venäläisen kiinteistöhoidon jäljiltä pystyssä ITÄ-rajan takana.
http://www.jatevesi.fi/tulostus.php?Menu=Vertailua
Miljardit, jotka menevät Kreikan ja Espanjan hunsvoteille ovat pieniä verrattuna talvisodasta alkaneeseen lähialuetukeen Roistovaltiolle!
Kymmeniä tuhansia tapettuja
Satoja tuhansia haavoittuneita
Suunnattomat sotakustannukset
Miljardeja sotakorvaukset jne.
ja lisää haluavat
Eikö roiston puolustajia hävetä yhtään?