globalisaatio ja kilpailukyky

kjfgnsijfg89

Globalisaatio on ihmisen ahneutta ja se paljon puhuttu kilpailukyky on sitä että suuromistajille täytyy jäädä yhä enemmän ja enemmän osinkoa. Ja sitähän jää kun palkkoja päästään alentamaan. On se hienoa kun maaliskuussa aloittavat sisäisen devalvaation (palkkojen, eläkkeiden, sosiaaliturvan leikkaukset) jotta kansainvälisille pankkiireille saadaan maksettua velkaa. Valtamedia jo pehmittää kansaa julkaisemalla erään herran lausahduksia " raha ei ehkä enää riitä hyvinvointivaltioon, hyvinvointi on myös sitä että lähimmäisistä pidetään huoli ja ei se veroeuro aina ole se ratkaisevin", naurettavaa ja suorastaan epätoivoinen yritys. Miten nämä voi päästä valtaan ? Vaalitulosta manipuloimalla se onnistuu. Ei suomen kansa voi olla äänestänyt näitä globalisteja valtaan, jotka myyvät hyvinvoinnin kansainvälisille suuryrityksille.
Kuten sanottua maaliskuussa 2013 tulee leikkauslista, nyt kansaa yritetään valmiiksi pehmittää " tämä on ainut vaihtoehto, ei ole muuta vaihtoehtoa kuin nämä leikkaukset" Maaliskuun leikkauslista on sisäistä devalvaatiota jotta pankkiirit saavat pääomat korkojen kera.

1

121

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • J K

      NIIKKÖ

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      111
      4669
    2. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      173
      4415
    3. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

      Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
      Ikävä
      95
      1789
    4. Tylsille treffeille

      Hiljaisen ukon kans nuotiolle?
      Tunteet
      403
      1671
    5. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      33
      1433
    6. Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan

      Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann
      Ensitreffit alttarilla
      6
      1129
    7. Upeeta! Rauha tulee pian!

      Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is
      Maailman menoa
      356
      1127
    8. Minkä lempinimen olet

      antanut kaivatullesi?
      Ikävä
      61
      1010
    9. Mitä hyvää olet

      aiheuttanut kaivatullesi?
      Ikävä
      67
      989
    10. Miksi et halua

      Seksiä sen kanssa jota rakastat? Vai ajatteletko että hän ei halua?
      Ikävä
      92
      958
    Aihe