"Paperiton siirtolainen" = LAITTOMASTI maassamme olija:
http://www.hs.fi/kotimaa/Hautala Paperittomien siirtolaisten saatava maksuton terveydenhoito/a1305636371141
Ja tätä hallitus pohtii: puhuu:http://www.hs.fi/kotimaa/Viranomaisille uusia keinoja puuttua paperittomien oleskeluun/a1305607974975
http://www.hs.fi/kotimaa/Hautala Paperittomien siirtolaisten saatava maksuton terveydenhoito/a1305636371141
Ja tätä hallitus pohtii: puhuu:http://www.hs.fi/kotimaa/Viranomaisille uusia keinoja puuttua paperittomien oleskeluun/a1305607974975
Vastaukset 26
Vanhimmat
Espanjassa maksat itse. Myös elantosi, mikä on kyettävä todistamaan. http://www.epaper.fi/reader/?issue=31214;981889cad96699681ffbd3913ce5f19d;5
sitä varten Kelan ei enää korvaa suomlaisille esim hammashoidosta ,ainoastaan jos menet yksityiselle,jotka sitten vievät rahansa veroparatiisiin
Mitä se meille kuulu maksaa kaikkien loisten ylläpito Suomessa? Onko pakko tulla Suomeen tuskin kukaan Suomalainen on siihen pakoittanut? Onko se vähäkin äly ja järki kadonnut Suomen päättäjiltä? Ihan vain vinkiksi jossain Brasilian viidakossa olisi vielä jokin heimo joka ei teidä, että Suomessa on koko maailaman sosiaalitoimisto. Toimikaa pian sen teidon viemiseksi sinne!
Voisiko luvallisesti maassa oleville syntyperäisille suomalaisillekin järjestää ilmaisen terveydenhuollon?
Helkutin hyvä kysymys!!!!
Toimikoon maksajana Vihreiden ja Vasemmiston puolueväki, koska ovat hanakampia vastaanottamaan mitä tahansa väkeäkin suomeen.
humanitaarinen apu ja kohtelu pitää antaa kaikille.
sen sijaan eliitin torkkupeitot ja superpalkat pois ja varat takaisin työläisille sekä aidosti yleishyödylliseen ja inhimilliseen käyttöön.
Humanitääristä apua se on lopetuspiikkikin. Työläisten ihanne valtio laittoi epäilyttävät maahan muuttajat esim. Suomen 1918 vuoden pakolaiset humanitäärisiin gulakkeihin Siperiaan.
Juu, poliisi klinikalle passiin ja hoidon jälkeen potku persaukseen: ULOS MAASTA!
Niin kaikille Suomalaisille ensin ja jos rahaa jää yli sitten muille. Se hyväntekeväisyys terkoittaa juuri sitä. että YLIMÄÄRÄISELLÄ rahalla autetaan muita.
Oliko vaikeaa tajuta mitä hyväntekeväisyys on todellisuudessa?
Yksityisen Terveystalon palvelut avoinna viitenä päivänä viikossa ilmaiseksi
maahanmuuttajille!!Mm kaikki erikoislääkärien palvelut 1-3 päivän kuluessa
ajanvaraukseen soitosta!Tämä on FAKTAA!
-
Kerro lisää, missä on päätetty. Onko svart på vitt?!
Mutta tämä tässä on paradoksi. Hallitus, jossa Vihreätkin on, pohtii keinoja laittomaan maahanmuuttoon:
:http://www.hs.fi/kotimaa/Viranomaisille uusia keinoja puuttua paperittomien oleskeluun/a1305607974975
Samalla Vihreät höyryävät heille maksuttomia (=suomalaisten verovaroilla) terveyspalveluja. Käytännössä se vain lisää laitonta maahanmuuttoa ja maassa oloa kuten kaikki nämä erilaiset palvelut heille:
http://www.mediuutiset.fi/satavaikuttajaa/paperittomien klinikka toi vaikuttajapalkinnon/a739765
Kuitenkin äkillisen sairauden hoidon saa kaikki karvoihin katsomatta.
En tiedä miten nykyään on, mutta 15 vuotta sitten en meinannut päästä kiireellisessä tapauksessa lääkäriin suomessa, kun ei ollut suomalaista henkilönumeroa. Vasta kun kutsuin paikalle poliisit auttamaan, pääsin lääkärille.
Hautala tarvitsee maksutonta lobotomiaa...
Onkohan missään muussa maassa näin paljon oman maan kansalaisia syrjiviä päättäjiä kuin ON Suomessa? Tulee vain mieleen ymmärtääkö nämä nykyiset "kansanedustajat", että ne edustavat Suomen kansaa??? MIten sen saisi menemään niiden järkeen ja kalloon perille?
"MIten sen saisi menemään niiden järkeen ja kalloon perille?"
Kommentti: Vain vaihtamalla, vain vaihtamalla pikaisesti...
PS Seuraava mahdollisuus jo EU-vaaleissa.
7.62 mm täysvaippaluoti hyysärin kalloon, niin johan alkaa kummasti asiat paranemaan!
Kaikki tämä saasta johtuu siitä että eduskunnan kokoonpano täysin kieroutunut
verrattuna sivistysmaihin!
Suomen eduskunnassa peräti 43pros naisia eli toiseksi eniten maailmassa!
Maailman keskiarvo naisia 18 pros!
Tästä johtuu tämä kansallinen sairaus hyysäyksessä!
Esim Italia ei maksa mitään tulijoille vaan työntävät ne pohjolan kolmeen
hölmölandiaan meneviin koneisiin!
Mm somali sanoi että elää ennemmin sotaa käyvässä valtiossa kuin italiassa!
Kertoo jotain!!!
Kusipäiden hommaa, passintarlastukset käyttöön ja paskasakki ulos.
Nämä huumeharhaiset punaviinivihreät ovat juuri niitä jotka pitää maasta lempata!
He ovat tämän saastan aikaansaaneet ja tulevat siitä kuittaamaan syytteen
valtionpetoksesta!
Vältyn siis maksuilta kun seuraavalla kerralla sanon olevani paperiton Vinkuintiasta. Ehkä varminta on käydä naapurikunnassa ettei vain kukaan tunne.
Voi olla että oikeat paperittomat todetaan suojavärin perusteella ja poliisi noutaa huijausta yrittäneet.
HS:
-Monissa maissa on menty pidemmälle tarjoamalla niin akuuttia kuin kiireetöntäkin hoitoa. Suomessa ei ole lainsäädäntöä tai viranomaisohjeistusta, joka takaisi paperittomille oikeuden edes välttämättömään hoitoon. Tilanne on häpeällinen ja se on korjattava", Hautala kritisoi Vihreiden blogissa.
Häpeällinen tilanne vaatii myös täydellisen erikoissairaanhoidon tarjoamisen tälle ryhmälle. Suomihan voisi olla tässäkin mallimaa.
Hyvä alku olisi vaikka paperittomien reumasairaala.
Kyllä suomalaisenkin pitää maksaa kun pitkän jonotuksen jälkeen pääsee hoitoon. Hetikään kaikkien sairaanhoitoa ei työnantaja maksa.
Eiköhän en Suomalaisilta kerätyt verorahat pitäisi käyttää myös Suomalaisten sairauksien hoitoon. Ei näin pienellä maalla ole varaa toimia koko maailman sosiaalitoimistona ja hoitokotina. Leikkaukset on lopetettava Suomalaisten hoidosta ja aletava leikkaamaan näitä ei Suomalaisia koskevia menoja valtion budjetissa.