Keväällä muuttavat.

Tietäisikö joku olisiko Ylöjärvellä tyhjillään olevaa/vapautuvaa omakotitaloa joka olisi ehkä mahdollista vuokrata (monesti maaseuduilla tälläisiä näkee) keväällä.
Meitä on 2 aikuista ja 3 lasta. Sijainnilla ei ole väliä kunhan ylöjävellä on, eli ei tarvitse olla keskustan tuntumassa.

[email protected]
3156
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Millaiseen vuokraan olette valmis?

Äänestä
  • Riippuu tietenkin paljon talosta ja sijainnista, vuokrasta voidaan neuvotella sitten :). Minkälainen sinulla on tarjolla. Jos on kuvia ja lisäinfoo niin laita suoraan vaikka tuonne mun s.postiin.

    Äänestä

Kannattaa kulkea, ajella ja katsoa ympärillensä. Itse kerran löysin tyhjillään olevan talon näin, kysyin naapurilta, asia vahvistui ja sain yhteystiedot. Esim vanhus on kuollut ja lapset asuvat muualla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Asumaan keväällä kirjoitti:

Tietäisikö joku olisiko Ylöjärvellä tyhjillään olevaa/vapautuvaa omakotitaloa joka olisi ehkä mahdollista vuokrata (monesti maaseuduilla tälläisiä näkee) keväällä.
Meitä on 2 aikuista ja 3 lasta. Sijainnilla ei ole väliä kunhan ylöjävellä on, eli ei tarvitse olla keskustan tuntumassa.

[email protected]

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu