tilasin baarissa sinisen enkelin ja mulle annettiin joku ruskee juoma, joka maistu kossubatteryltä, wtf?? eiks sinisen enkelin pitäis olla sininen
ruskea sinien enkeli??
4
292
Vastaukset
- Tiskin tällä puolen
Sininen enkeli on itseasiassa violetti, mutta oikeaa juomaa sinulle tuskin on myyty.
- baarimestari2222
siihenhän tulee parfait amour-likööriä ja vodkaa ja spriteä. Väri on haalean violetti ja maku paha, muistuttaa ehkä jopa kossubatteryä :)
- Syömämies
Meitä pysähtyi kerran muinoin (n. 30 vuotta sitten) kaksi matkalaismiestä ravitsemaan itseämme Lapualle. Hotelli-ravintolalla taisi olla sama nimi kuin paikkakunnallakin. Saattaa hyvinkin olla jo toimintansa lopettanut syömälä.
Kun listalla komeili Chateaubriand, tilasimme sellaiset ja jäimme vesi kielellä odottelemaan paksunmeheviä pihvejä.
Naamamme taisivat olla näkemisen arvoiset, kun meille tuotiin – palapaistit!
Tarjoilija vakuutti, että tilauksemme oli otettu vastaan oikein. ”Meidän keittiömme chateaubriand on tällainen.”
No, syötiinhän ne, kun ei viitsitty rettelöidä, oli nälkä ja tien päälle piti päästä jatkamaan matkaa.
Olisivatkohan stroganoffit ja chateaubriandit menneet iloisesti sekaisin pohjalaischefillä?
Vähän samaa rataa kuin tuollainen Sininen enkeli mallia ”Rusgie neitsyt”!
- Kakkavettä
No sitten Jkl:n bra:ssa tarjoillaan ruskeaa sinistä enkeliä.
Katsoin kuvia, jossa minulla on drinkkilasi ja siinä on jotain ruskeeta litkua. En tilannut sinä iltana muuta drinkkiä kuin "Sinisen enkelin". Shotteja sit vähän enemmän :)
Oisko tuo sit ollut jotain sidukkaa tai kaljaa, makua en muista.
tuskin tulee enää tilattua tuolta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää422210Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten652078Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211940HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363921696Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1041655Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241484Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1821102Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53967- 75935
- 27899