myyty 28 000 dollarista
http://yle.fi/uutiset/jemenilaismedia_siepatut_myyty_28_000_dollarista/6454284
Onkohan mitään pariksuntaa olemassakaan?
http://yle.fi/uutiset/jemenilaismedia_siepatut_myyty_28_000_dollarista/6454284
Onkohan mitään pariksuntaa olemassakaan?
Vastaukset 6
Vanhimmat
Onko tuossa kuva kidnapusta "pariskunnasta"
Laittaa vaan tulemaan niitä kuvia kidnapatuista niin kattelaan minkä talon somaleja ne ovat
Onko kukaan muuten huomannut että talossa on oudon hiljaista kuin joku pariskunta puuttuisi tai muuten vaan pihalta puuttuu joku yleensä nähty islam-pariskunta joka sitten on jotenkin häipynyt Joulun alla... aattelin vaan ääneen
Mover tietty jännittä himassa että saako islamit rahaa ja pääsee tappamaan taas länsimaalaisia -kö?
Mitä Moverin ystäville kuuluu?
Onko tämä nyt sitä sivistystä mitä Suomi tarvii
että lunnaita saamme maksaa kokoajan?
Toivottavasti muslimit on keränneet sen kolehdin jotta saavat ystävänsä vapaksi
Mutta älkää tuoko niitä Suomeen.
suomen somaliliitto(vai mikä sen rottayhdistyksen nimi on) voisi hetkeksi lopettaa rasisti-mölinän, sosiaalitukihuijaukset, ihmisoikeuksien somaliutensa oikeuttamana polkemisen, ja kantaväestön rasistisen kohtelun.
kerätkööt rahat. riittää sitä al-shabaabillekin, joten miksei tähän?
rottien ruokkiminen lopetettava, rotat ajettava maasta.
(rotalla käsitetään haitallista, eli normisomalia, tai ERITTÄIN HAITALLISTA, normi sosiaalisomalia joka on rikollinen. yhdelläkään ei ole suojelun tarpeeseen eikä turvapaikkaan perustuvaa syytä täysihoidossa oleskeluunsa suomessa.)
ne, joiden äo riittää sopeutumiseen, suvaitsevaisuuteen ja joiden moraali estää rikokset, jääköön. he ovat tervetulleita. roskaväki-enemmistö, terve menoa mogadishuun.
Sinä se ong onkin, osa niistä huijaa sopeutuvansa ja siinä se 2. iso ongelma onkin. Jos aijot hyväksyä sopeutuvat niin ollaa keltasessa nesteessä.
sopeutuminen ei tarkoita sitä, että osaa vaatia sossusta kaiken haluamansa.
se tarkoittaa sitä, että opettelee kielen, työllistyy, elää maassa maan tavalla. (ei rikoksia)
monet somalian tavoista ovat rikoksia länsimaissa.
siksi niitä rottia ei pitäisi syöttää.
sopeutuneet eivät syöttäjää tarvitse. koneinsinöörit ovat ihmeen sosiaaliriippuvaisia. joka ainoassa maassa.