12
BC Khimki - Maccabi Tel-A.
1 _ _
1,70
-
-
21
Ilves - Pelicans
_ _ 2
-
-
2,35
46
K-Vantaa - Peliitat
_ _ 2
-
-
2,75
Kokonaiskerroin: 10,98
Ligue 2 näyttää tänään niin vaikealta, ettei Kyösti aio tehdä itsestään pelleä vihjaamalla sitä. Tuskin hän edes itse sitä betsaa. Aloitetaan päivä mahtikertoimisella Khimkillä ja pannaan kavereiksi lätkästä Pelsut ja Peliitat. Pelsut on vedetty ihan kannatuksen vuoksi, koska pitäähän Ilves voittaa jos meinaa välttää liigakarsinnat, mutta Peliitat näyttäisi olevan nyt niin hyvässä vedossa, että vain vastustajan maalivahdin huippupeli voi tuhota sen mahdollisuudet.
Illan luottohaku on NLA:n Bern, jota vahvistusten lähtö ei näytä haittaavan. Nordic antaa Bernille 2.15, mikä varmaan on ihan ok kerroin. Euro-koriksen puolelta Kyösti harkitsee Khimkin 1.70 lisäksi Caja Laboralia 2.25.
Kyöstin perjantairivi
14
418
Vastaukset
- s...................
Vapaavalintainen-järjestelmä Tulos Oma merkki
122. JYP − SaiPa — - - 1 1,82
123. Ässät − Blues — - - 1 1,85
124. Ilves − Pelicans — - - 2 2,35
125. KalPa − Kärpät — - - 12 1,80
3,20
126. HPK − HIFK — - - 2 2,80
127. Jokerit − Tappara — - - 1 1,80
128. Lukko − TPS — - - 1 1,75
Kokonaiskerroin: 125,62 - 223,32
toi on mahdottoman näkönen merkkipaalu mutta siitä on irroteltu sentään jotain pienemmäksi.
Kärpät 3,20
HIFK 2,80
Kerroin 8,96
Nordicilla otettiin toi Kälpa-Kärpät matsi veks ja kerrointa jäi vielä n.75.
Lätkässä varmaan tulee lisää pilkkomista esim. vierasvoittojärjestelmä tms.
Futiksessa kokeillaan tuplajärjestelmää kun sakut tulee tauolta jos olis yllätyksen paikka ja boron ja mallorcan vastustajat on samaa kalibeeria niin kerroin houkutteli.
Hannover 4,70
Boro 4,70
Mallorca 4,00
Kertoimet 18,80-22,09
Nordicille Boro-Mallorca tupla 18,22 - Ilon lapsi
12BC Khimki - Maccabi Tel-A. 1 _ _ 1,70 - -
21Ilves - Pelicans _ _ 2 - - 2,35
29HPK - HIFK _ X _ - 4,15 -
46K-Vantaa - Peliitat _ _ 2 - - 2,75
Kokonaiskerroin: 45,59
???- Vihan lapsi
Unohdit että Kyöstillä menee aina vähintään yksi väärin.
Vihan lapsi kirjoitti:
Unohdit että Kyöstillä menee aina vähintään yksi väärin.
Kjäh kjäh, näinhän se on viime aikoina ollut, kjäh kjäh. Ei auta, vaikka vähentäisi kohteita, aina menee se yksi vituralleen.
- kyösti ja s väistyy
Kuka on tuo paikkojen uhmaaja ?
- tipsteri
Long time no see, it's time to win some money and live like a Jay Z !
HPK - HIFK X
Ilves - Pelicans 2
Jokerit - Tappara 2
JYP - SaiPa 1
KalPa - Kärpät X
Lukko - TPS 2
Ässät - Blues 1
K-Vantaa - Peliitat X
KooKoo - JYP-Akatemia 1
HCK - Jukurit 2
Hokki - TuTo 2
Sport - Jokipojat X
Huomenna eletään kuin kuninkaat!- Parrunpoeka
Imasepa räppärin suklaamunaa.
Kyösti tässä laskeutui kotikorsuun puolitoista tuntia sitten ja rupesi heti scouttaamaan raivokkaasti samalla päästellen eläimellisiä ääniä. Kohteita olisi niin maanperusteellisesti, mutta kun oikein selvää ideaa ei tunnu löytyvän. Tuommoisia mietteitä on kuitenkin tullut.
-LeMans on kuulemma hommannut pari uutta kundia Ligue 1:stä, joten kun nyt Kyösti ei muuta keksi, niin valitaan se LeMans 2.05 lapulle. Myös Dijon 2.75 kiinnostaa, mutta ainakaan vielä Kyösti ei sitä ole pelannut.
-DEL ei ole kovin hyvä sarja Kyöstille, mutta koska Eisbären ei näytä oikein haluavan voittaa, pelataan ison kertoimen riivaamana Düsseldorfia 2.75. Muita lätkähakuja ovat Köln 2.15, Hamburg 2.15 ja se "varma" Bern 2.15.
-Koriksessa ja handiksessa ei ole Kyöstille pelattavaa. Ulkomaan elävät ovat vihjanneet Euro-korikseen Montepaschia tasoituksen kanssa, mutta Veikan antama tasoitus 8 on Kyöstin makuun vähän liian pieni. Olisi edes 10, niin voisi kiinnostaakin.
Kyösti nykäisi alkuun nuo perinteiset muutaman euron rekat. Eiköhän kummastakin se yksi kohde kuse, kjäh kjäh. Kaiken järjen mukaan Bernin ja Leicesterin pitäisi voittaa, joten tehdään niistä se illan virallinen tupla. Leicester tosin näyttää jo niin selvältä voittajalta, että se varmaan pettää, kjäh kjäh. Hemmetti soikoon, Kyösti muutti mieltänsä ja julistaa täten, että perjantain virallinen tupla olkoon Bern LeMans et sillei ja tällei!
69
Karlskoga - Örebro
1 _ _
1,90
-
-
72
Düsseldorf - Berlin
1 _ _
2,75
-
-
81
Servette - Zug
1 _ _
1,75
-
-
104
Espanyol - Mallorca
1 _ _
1,85
-
-
Kokonaiskerroin: 16,91
77
Augsburg - Köln
_ _ 2
-
-
2,15
80
Kloten - Bern
_ _ 2
-
-
2,15
88
Le Mans - Chateauroux
1 _ _
2,05
-
-
99
Leicester - Middlesbrough
1 _ _
1,60
-
-
Kokonaiskerroin: 15,16PS. Ligue 2:sta sen verran, että Kyösti on parin viikon ajan tarkkaillut tuolla palstalla vihjaavaa tyyppiä nimeltä "alcuni", ja hän vaikuttaa aika pätevältä. Hyvät perustiedot, hyvät perustelut, eikä anna fanituksen haitata vihjaamista, kuten usein näiden etelän ihmisten kanssa on käynyt :D
http://www.bettingexpert.com/tips/53
Doddiin, viikonloppu alkoi mukavasti, vaikka Pelsujen voitto menikin aika tiukille. Tästä on hyvä jatkaa voittojen tiellä.
Pitäisiköhän huomenna pelata ihan kannatuksen vuoksi HPK:ta? Näyttäisi nimittäin siltä, että HIFK tulee sarjataulukossa perse edellä lahtelaisia vastaan ja Pelsut tiputtaa sen säälipleijareista, ja huomennahan HIFK pelaa Kerhoa vastaan et sillei hei! Pelsuille voitto Ilveksestä ja HIFK:ille tappio, niin voilá, eroa punanuttuihin on enää 8 pistettä!- s...................
HIFK on eri tason seura kuin pussinokat,älä nyt liikaa innostu yhestä voitosta.
- OOOLALALAAAAAAAAAAAA
Kyösti sä teit sen! Sä potitit 10 euroa ja 90 senttiä päälle, tuliko enkka? No nyt paukautit sitten heti alkuvuoteen sen kerran vuodessa pakollisen osuman, että tulossa köyhä loppuvuosi.
- padirgiorjgpdj
voi morjesta!!! dusseldorf puppeloi kahen maalin johdon tappioasemaan kahessa minuutissa kolmannessa erässä!! Mahtavaa duunia pojat!!! VITTU MITÄ PASKAA!!!!!!
- kyösti ei kestä
Kyösti sä teit sen! Sä potitit 10 euroa ja 90 senttiä päälle, tuliko enkka? No nyt paukautit sitten heti alkuvuoteen sen kerran vuodessa pakollisen osuman, että tulossa köyhä loppuvuosi.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Alle 15 oli
Arvasi että lapsi asialla hallin palossa. Surullista. Mutta jos osaa/kykenee käyttää tulentekovehkeitä niin pitää osata411456Mikä on kaivattusi ihanin ja ärsyttävin piirre?
Ja onko hän mies, nainen ja muun sukupuolinen? Mies. Huomaavaisuus. Kiireisyys. Joskus voi rentoutuakin.981365Riikka Purra: työttömät tulee velvoittaa töihin
Purra panisi työttömät tulevaisuudessa työskentelemään sosiaaliturvan saamiseksi, koska työllisyysaste ei muuten näytä l3031299- 1091125
- 191081
- 651048
Näin Ellen Jokikunnaksen Ralph-poikaa suojellaan julkisuudelta - Katso tuoreet kuvat Italiasta!
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask ovat Ralph-poikansa kanssa kakkoskodissa Italiassa. Mukana on myös Unelmia Italiassa -kuva161029- 711012
Heh, persut = vassarit = 10,0 %
Minja tuli nyt jo Riikan rinnalle, sitten alkaa tekemään kaulaa. Molemmilta kympin arvoinen suoritus! https://www.hs.f176888Vihdoinkin lavatansseja tv:ssä - Juhannuksena tanssitaan, bändeinä Yölintu ja Komiat!
Jes, vihdoinkin lavatansseja taas televisiossa! Keskikesän juhlaa vietetään tänä juhannuksena Tuuloksen Kapakanmäellä ju18841