Syttyi mittarin messagekeskukseen soikea kanamunan näköinen punainen varoitus valo jonka alaosa kuin joku neste tai liekit,myös p-valo palaa samalla.
Jarruista siis kyse onkohan jumissa ,vai kulunut tai nesteen vähyyttä.
Kuka osais kertoo huoltokirja ei tunne tuota valoa.
cher transsports -02
jarrutko?
4
98
Vastaukset
- El Pollo del Muerta
Järjestelmä hälyttää jarrunesteen liian alhaisesta tasosta. Jossain on nyt vuoto.
Auto hinurin lavalle ja korjaamoon. - 415
Jos nyt vaikka ensin laittaisit vähän jarrunestettä ja kokelisit häviääkö valo. Monesti jarrunesteen merkkivalo syttyy, kun jarrupalat kuluvat. Mikäli näin on eikä vuotoa löydy alkaa varmaan olemaan jarruremontti edessä palojen vaihdon merkeissä.
Ootko milloin katsonut paljonko pintaa on paloissa jäljellä?- pptk6
Oikeastaan kannattaisi katsoa ensin onko palat loppu. Palojen vaihdon jälkeen jarrunestetaso voi ollakin oikein eikä nestettä tarvitse poistaa kuten silloin jos nestettä on ensin lisätty ja sitten vasta vaihdettu palat.
- 16+2
Jos ei palojen vaihdolla nouse normaaliin, joku paikka vuotaa!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va1192596Jos tapaisimme uudelleen?
niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J681078Mies pyysi rahaa
Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?2091030- 39982
Mites nyt suu pannaan
Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va38921- 47894
- 36866
Taas Lieksassa tyritty
Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke122842Nähdäänkö ensi viikolla
paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.35812- 3746