Ordföranden för Europaparlamentet, Martin Schulz beskriver Storbritanniens agerande som självisk. Däremot ser han Tyskland som ett starkt ankare som EU är beroende av.
EU är på väg mot depression
Varierande
13<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Oj oj, hoppas den här herren har fel. Jag tror själv att ekonomin blir bättre så småningom. Eller är det bara mitt önsketänkande, kanske.
Klart det går uppåt igen,man skall tänka positivt.
Det har jag alltid försökt. För man vinner ingenting med att alltid vara negativ och tänka negativt. Och det har jag lärt hemma att man ska alltid försöka spara en slant för framtiden även om man inte har så höga inkomster.
Jag sätter varje dag 2 euro i spargrisen,där har jag julklappspengar i december.Två euro känns ingenstans.
Utan att ta ställning till om EU är på väg mot depression, så tror jag att ÅÅ-typen är på väg mot depression om han nu inte genast tar sin medicin.
Kan det där som han ibland får kallas psykos?
Absolut,ser allvarligt ut.
Politikerna påstår att man har satsat på öppen vård. Vet inte varför men jag tror inte på dem.
Ofta ser man resultatet här på diskussionsforumen.
Inte får man alltid tillräckligt med lugnande medel heller.
Många gånger är mediciner det enda som man får,trots att man borde få TALA med någon .På den svenskspråkiga sidan är det ännu värre.Man skall inte bli psykiskt sjuk,man får ingen hjälp.
Här blir man smittad av depression.
Inte är här de allra positivaste människorna representerade kan man väl säga.