Sain sukulaiselta lahjaksi 1000 euro ja hän toivoo, että sijoittaisin summan pörssiosakkeisiin. Oman kertomansa mukaan hän ei ole enää ajan hermolla eikä osaa neuvoa. Eli mihin laittaisin tämän summan. Riskiäkin voi olla kun raha ei ole pois joka päiväisestä leivästä. Kuitenkin ajattelin jotain suht tylsää melko hyvää osingon maksajaa.
Mihin sijoittaa
Neuvoja kaipaava
4
287
Vastaukset
- Päcä00
Sinuna ostaisin fortumia, soneraa, elisaa tai sanomaa.
- kansan osake
Tee kuten muutkin tuulipuku bullerot, osta talvivaaraa...
- silver rules
Ei mitään talvivaaraa, sotkamo silveriä vaan, kaivoskin avataan 2014...
- Jospa
Stora Enso tekee kohta rautatuukit eli menee yksiin Kymi Kymmenen kanssa, tapahtuu sama kuin Rautaruukille yhdistymisen jälkeen, osakake nousee noin 30 prosenttia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot193355Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe102767- 282404
- 421787
- 461408
KL: Mari Hynynen avoimena - Jouni-rakkaan ja Joel-pojan välit ovat nämä!
Mari Hynynen (ent. Perankoski) on naimisissa Jouni Hynysen kanssa. Marilla on edellisestä liitosta yksi lapsi, Joel Vola101398- 411351
- 81315
- 521233
Missikohu edustaa nykyajan monimuotoisuutta
Puolesta vai vastaan, saako esittää pilkkaavasti jonkun toisen ihmisen syntyperäisiä ominaisuuksia? Kadulla vastaan tule2621105