Tatu totesi ainoastaan sen tosiasian, että mustat ovat keskimääräisesti huonommin menestyneitä ÄÖ-testeissä kuin valkoiset tai aasialaiset. Mikä hänestä tekee rasistin? Jotta elämässä voidaan mennä eteenpäin ei tiedettä voida kahlita kadunmiesten mielipiteisiin tai tuloksena on kehityksen pysähtyminen.
Helsingin sanomat toimi erittäin likaisesti, tehdessään kohujutun Tatun tutkimuksista. Tapa jolla se uutisoitiin oli loukkaavaa Tatua itseään kohtaan, joka on tehnyt vousikymmeniä pitkäkestoista ja rehellistä tutkimustyötä. Lisäksi Tatun kommentteja vääristeltiin ja sokeina lampaina syntyi massahysteria johon kaikki halusivat sekoittaa lusikkansa. Voivatko asiasta mitään tietämättömät ihmiset tuomita hänet? Ei voi. Yllytikö hän kansanryhmää vastaan? Ei, ja KPR teki oikean päätöksen jättää tekemättä esitutkintaa aiheesta.
Miksi media vaatii Matti Vanhasen kommentteja? Hän ei ole tutkija eikä voi kommentoida asiaa kuin eettiseltä kannalta, jonka hän nyt runsaan painostuksen alaisena tekikin. Tässä asiassa olisi kuitenkin tärkeää saada järki, eikä tunteet mukaan. Yhteiskunta koostuu sen jäsenistä itsestään, joten on tärkeää tulevaisuuden kannalta huomioida millaisista jäsenistä sen yksilöt koostuvat (sis. rotujen väliset erot). Ja mikä on tosi asia, evoluutio on varmasti vaikuttanut eri rotujen välisiin eroihin. Se on fakta, jota ei voida kieltää. En minäkään loukkaannu, jos todetaan että mustat ovat parempia juoksioita kuin minä!
Media toimii äärimmäisen likaisesti
4
155
Vastaukset
- Catsy_666
Koko hösseli oli Lipposen järjestämä kosto jonka tarkoituksena oli keikuttaa keskustan venettä taas kerran ja Erkko oli vallanpitäjien sätkynukke taas kerran.
- suomisuureksivienavapaaksi
Maailmanlaajuisen juutalaishallituksen masinoima provokaatio.
- suomisuureksivienavapaaksi
suomisuureksivienavapaaksi kirjoitti:
Maailmanlaajuisen juutalaishallituksen masinoima provokaatio.
Minähän en tuota ylläolevaa viestiä kirjoittanut, perkele vieköön vaan nimeni on kaapattu. Juutalaisista en kyllä pidä minäkään.
- Päättelijä
Selvästi Sanomien presidenttipeliä taas. Halonen piti saada väkisin pressaksi. Aho oli liian hyvä ja suosittu, joten piti nujertaa. Nyt alkaa sama nujertaminen Vanhasen suhteen. Liian hyvä ja suosittu. Hyi teitä, demarit ja media!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552523Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462362Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1011049- 64881
- 63789
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274707Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85690Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202668Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648