Rauhalahden talli

Kuopiossa siis. Käykö kukaan? Millaista on opetus? Entä opettaja? Omistaja sitten? Olen ajatellut aloittaa siellä käymisen, mutta parilla tallilla on törmännyt varsin ikävään tunnelmaan, millaista on Rauhalahdessa ja mitä siellä kannattaa 'varoa'?
2325
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Itse olen käynyt Rauhalahdessa noin 4-vuotta ja pitänyt sitä todella mukavana ja rauhallisena tallina! Rauhalahdessa ei hevosilla ole hoitajia erikseen, joten rauhallisuus on taattu.. Mhh.. No mitään "varomisen" aihetta en kyllä ole havainnut.. Opettajat on mukavia ja opetus hyvää.. :) Omistaja on pitänyt tallia alusta asti eli vuodesta -69... Omistaja on ihan mukava ja pitää hevosistaan hyvää huolta! Kannattaa tulla kokeilemaan! Jos haluat lisää tietoa, niin voit mailata minulle!

Äänestä

Minä käyn. Opetus on osaavaa. Opettajia on 3 kaikki ovat ihania. Kannattaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hirnahdus kirjoitti:

Kuopiossa siis. Käykö kukaan? Millaista on opetus? Entä opettaja? Omistaja sitten? Olen ajatellut aloittaa siellä käymisen, mutta parilla tallilla on törmännyt varsin ikävään tunnelmaan, millaista on Rauhalahdessa ja mitä siellä kannattaa 'varoa'?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu