Minikokoiseksi mainoslehtiseksi kutistunut, pääkaupunkiseudulla julkaistava Helsingin Sanomat hakee linjaansa. Viime viikkoina Mainos Sanomat on ollut erittäin huolissaan Perussuomalaisen puolueen kannatuksen kasvusta ja sisäisistä tapahtumista.
HS: Pääkirjoitus 22.1.2013
"Soinin puolueen rivit rakoilevat"
http://tinyurl.com/asuvs75
HS 22.1.2013: Aukeaman kokoinen uutisjuttu Perussuomalaisten ongelmista
http://tinyurl.com/azzeyjr
Mutta kiitos vaan Helsingin Mainos-Sanomat puolueen huolten kantamiseen osallistumisesta.
http://hs11.snstatic.fi/webkuva/taysi/960/1358831089500?ts=643
Käyrät ovat lahjomattomia, ja ne osoittavat että Perussuomalaisuudella porskuttaa erittäin paksusti koko maassa. Myös omalla mainosten jakelualueellanne, Kehä.3:n sisäpuolella.
HS: Pääkirjoitus 22.1.2013
"Soinin puolueen rivit rakoilevat"
http://tinyurl.com/asuvs75
HS 22.1.2013: Aukeaman kokoinen uutisjuttu Perussuomalaisten ongelmista
http://tinyurl.com/azzeyjr
Mutta kiitos vaan Helsingin Mainos-Sanomat puolueen huolten kantamiseen osallistumisesta.
http://hs11.snstatic.fi/webkuva/taysi/960/1358831089500?ts=643
Käyrät ovat lahjomattomia, ja ne osoittavat että Perussuomalaisuudella porskuttaa erittäin paksusti koko maassa. Myös omalla mainosten jakelualueellanne, Kehä.3:n sisäpuolella.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Luulis Hesaria ottavan päähän, kun itse joutuu ensin omasta pussistansa kustantamaan ja sen jälkeen vielä painamaan lehteen nuo Perussuomalaisia hivelevät mielipidekäyrien tulokset.
Ajankohtaisessa kakkosessa oli juttua noista Mainoslehtien jakelemisesta pääkaupunkiseudulla. Alaikäiset lapset tekevät sitä naurettavalla palkalla.
"Alaikäiset jakavat mainokset - kuka rikastuu?"
http://areena.yle.fi/tv/1772021
"Jakelukiistassa käräjäoikeuden tuomio"
http://areena.yle.fi/tv/1272961
Olen melko varma että ilmaisjekelulehdeksi muuttunut Mainos-Hesari ilman muuta on ennen pitkää mukana tuossa lapsityövoimaa hyväksikäyttävässä jakeluringissä.
persut ovat valeoppositio ja hyödylliset idiootit äänestävät heitä, persu olet idiootti
Te olette sairaalloisen omahyväisiä nettikirjoittajia, jotka hyökkäätte HS-mediaa vastaan. Osoitti juuri hyvin, että kun tavallinen ko. lehden tilaaja minä vastasin HS:a koskevaan aiheeseenne tässä "Maailman Menoa"- palstalla, te pässit poistatitte samantien kommentin ja koko avauksenne, mutta sen sijaan rikollisjengiläisistä laaditte Suomi24:n etusivulle ylistäviä avauksia. Pikkusen pitäisi laittaa poliisitutkintaan tän Suomi24:n ylläpito, eli ne jotka tuntevat tän saitin softaa ja joilla on valta määritellä tai poistattaa keskustelupalstaviesti tästä Suomi24:a... Tällä Suomi24- foorumilla ilmeisesti tapahtuu sananvapauden loukkauksia ja tavallisia kirjoittajia sotketaan johonkin sairaaseen äärioikeistoprojektiin, täysin osattomina. Jos oletatte, että minä osaisin arvata nimettömästä kirjoituksesta, kuka on kirjoittaja, olette hulluja - en osaa. Kirjoitan kaikki viestini tässä Suomi24:a minulle henkilöiltä tyystin tuntemattomille ja tästä Suomi24- foorumista lukemani viestintä on täysin törkeää. Voinen sanoa, että käytän ihan normaalia lukutaitoa kommentointini välineenä.
Täh ! , mitä oikein yrität sanoa.
> persut ovat valeoppositio ja hyödylliset idiootit äänestävät heitä, persu olet idiootti >
Kyllä Perussuomalaiset on ihan täysin todellinen ja oikea oppositiopuolue. Se käyttää Eduskunnassa kaikkia niitä keinoja jotka parlamentarismin keinoin sillä on käytettävissä. Tehtävissään puolue pyrkii täyttämään ja toteuttamaan niitä linjauksia joita se on kansalaisille ennen vaaleja luvannut ja antanut.
Ongelmana ovat Hallitukseen petollisesti ja petollisin lupauksin menneet puolueet. Suurimpina ja räikeimpinä petollisina ovat esimerkiksi Vasemmistoliitto ja Kristillisdemokraatit, kuin myös SDP.
Tässä yksi kevään 2011 MTV3-vaalitentin tapahtumia mieliin palauttava sivusto.
http://www.fila800.com/2013ks01a/evaalit2011/eduskuntavaalit-2011-satoa.htm
Tuosta käy sekä videopätkän että äänestyskuvan avulla hyvin selville se miten Kristilliset ja Vasemmistoliitto pettivät antamansa lupaukset.
Perussuomalaiset ovat olleet rehellisiä suomalaisia. He ovat pitäneet linjansa niin ennen vaaleja, kesän 2011 hallitusneuvotteluiden houkutusten edessä ja hetkellä kuin myöhemmin oppositiossa Eduskunnassa. Tehden siellä sen mitä heidän vallassaan oppositiossa on tehdä.
> Tuosta käy sekä videopätkän että äänestyskuvan avulla hyvin selville se miten Kristilliset ja Vasemmistoliitto pettivät antamansa lupaukset. >>
Tuohon videopätlkän aikaan alle 2 vuotta sitten, vuonna 2011, silloin Vasemmistoliitto ja Arhinnmäki vielä teki vasemmistolaista politiikkaa. Ei muuten tee enää.
Ne kaksi Vasemmiston kansanedustajaa jotka halusivat jatkaa tyäväestön asian ajamista ja vaaleissa luvatun, vasemmistolaisen politiikan ajamista, heidät pakotettiin eroamaan Vasemmistoliitosta.
Arhinmäki pakotti 2 omaa vasemmistyon kansanedustajaansa oppositioon, ja perustamaan oman ryhmänsä. Arhinmäki itse alkoi ajaa Kataisen oikeistopolitiikkaa, Espanjan miljardien eurojen pankkitukineen kaikkineen.