Minulle sopiva ruoka ja liikuntaohjelma..?

160cm & 52 kg on mitat. Tarkotus pudottaa ainakin 7 kg. Ehdottakaa mitä syödä ja paljonko? paljonko liikkua ja miten? Millaisella aikahaarukalla tuon 7 kiloa saisi pois?
193
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Väärä palsta, jälleen kerran. Mee tonne:

http://keskustelu.suomi24.fi/debate/742

Muutenkaan en kyllä ihan tajua, miten kukaan on niin dille, ettei tiedä, miten laihdutetaan. Miten olis vaikka, ööö, "syö vähemmän kuin kulutat"? Nettikin on täynnä ihan ilmaisia neuvoja terveelliseen laihdutukseen, ja keksit sitten tulla syömishäiriöpalstalle kyselemään?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kesääodotellessa kirjoitti:

160cm & 52 kg on mitat. Tarkotus pudottaa ainakin 7 kg. Ehdottakaa mitä syödä ja paljonko? paljonko liikkua ja miten? Millaisella aikahaarukalla tuon 7 kiloa saisi pois?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu