Raamattu on kristillinen kirja!

adkl

Uusi Testamentti tuli Vanhan Testamentin sijalle! Jeesuksessa Kristuksessa täyttyivät Vanhan Testamentin profetiat!!! Jeesuksen Ylösnousemus täytti sovitustyön! "Jumala sovitti maailman synnit Jeesuksessa! Ja on sovintosaarnan säätänyt!"
Kristityt uskovat Ylösnousseeseen Jeesukseen Kristukseen, jonka kautta on syntienanteeksiantamus niille, jotka sen uskovat, jonka kautta he ovat uudesti syntyneitä! Kaikki kuolivat Golgatalla, sillä kaikki oli luotu Jeesukseen Kristukseen ja jotka uskovat Jeesuksen nimessä syntinsä anteeksi, ovat syntyneet uudesti eli uudestisyntyneitä!" Uuden Testamentin ja erityisesti Apostoli Paavalin Roomalaiskirjeen mukaan
Amen!

5

125

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ei ei ei
    • adkl

      Kyllä ne täyttyivät Jeesuksen jaapostolien todostuksen mukaan! Apostoli Paavali on Pyhän Hengen ja Apostoli Pietarin tunnustama Kristitty ja kuuluu siis Aivan totta Kristinuskoon!!!

      • hshshshshs

        Ei ne täyttyneet Jeesuksen omienkaan sanojen mukaan. vaan

        Joh.16:12 "Minulla on vielä paljon sanottavaa teille, mutta te ette voi nyt sitä kantaa. Mutta kun hän tulee, totuuden Henki, johdattaa hän teidät kaikkeen totuuteen. "

        Paavali oli "kristitty", siinä missä kuka tahansa evankelista (esim Esko H), tai saarnaaja, joka lopulta kääntyi Pietaria vastaan. Pietari ei sanonut Paavalia apostoliksi. Taisi lopulta langeta pois uskosta koko Paavali kun alkoi Pietariakin manaamaan.


    • Babylon - Jerusalem
    • adkl

      Apostoli Pietari ja Paavali löivät erotessaan sovinnon kättä ja Pyhä Hneki ja Jeesus tunnustivat Paavalin! Tuo Jeesuksen sanonta Pyhän Hengen täydentävästä toiminnasta Jeesuksen Taivaaseen astumisen jälkeen vain vahvistaa Raamatun profetioiden toteutumisen Jeesuksessa. Raamatun ja Uuden Testamentin totuutta todistavat Raamattukoodi, Bble code, Raamatun lukuarvojen ihmeellisyydet, joita tutkinut Ivan Pan, Raamatun arkeologia jne, Ja erityisesti Uuden Testamentin pelastussanoma, jota eivät ymmärrä sellaiset, joita Jumala ilmeisesti ei ole tarkoittanut pelastumaan!? Vaikka Jumala tahtoo kaikien ihmisten pelastuvan ja 'kehoittaa kaikkia ihmisiä tekemään parannuksen ja uskomaan synnit anteeksi Jeesuksen nimessä!' Niinkuin voi lukea Apostoli Paavalin saarnasta ateenalaisille! Apostolien teoissa! "Jumala oli Jeesuksessa Kristuksessa ja sovitti Giolgatalla kaikkien koko maailman Jumalan kanssa ja on sovintosaarnan säätänyt!" Apostoli Johanneksen 1. kirjeen mukaan. Ja apostolit lähtivät ensimmäisestä Helluntaista alkain julistamaan Evankeliumia kaikkille ihmisille.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ensi kesänä

      Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta
      Ikävä
      64
      3305
    2. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      43
      3127
    3. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      43
      2498
    4. Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.

      Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      108
      2376
    5. Tiedät ettei tule toimimaan.

      Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
      Ikävä
      31
      1923
    6. Okei, myönnetään,

      Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘
      Ikävä
      27
      1820
    7. Onko kaivatullasi

      himmeä kuuppa?
      Ikävä
      48
      1626
    8. Mihin hävisi

      Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä
      Iisalmi
      85
      1435
    9. On jo heinäkuun viimeinen päivä.

      En taida nähdä sinua koskaan.
      Rakkaus ja rakastaminen
      39
      1300
    10. Lähtikö korvat

      puhtaaksi vaikusta?
      Tuusniemi
      82
      1159
    Aihe