Missä tämä 9/11 kamera on?

remaks

http://www.youtube.com/watch?v=uT9jkBGFlr0

Tällä CNN:n uutisvideolla näkyy selvästi tuo kamera josta on tietenkin aiemminkin puhetta ollut. Miten kamera voi olla jossain alustalla kiinni, korkeammalla kuin WTC ja kuvata virheetöntä kuvaa ilman tärinää samalta paikalta monta minuuttia. Helikopterissahan tuo kamera kuulemma on mutta kenellä oli tuollainen helikopteri/kamera v. 2001 joka pysyy täysin paikallaan kun vieläkään sellaista ei ole keksitty?

Olis hienoa jos tähän ketjuun ei alettais kirjoitteleen pentagonista, puhelinsoitoista tai pakkoruotsista mutta turha toivehan tuo taitaa olla!

14

497

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Paikalla matkustellu

      Aloitusruudun perusteella tuo on WTC tornia matalammalla, ei kattoa korkeammalla, ja sijainnista veikkaisin että jossain Times Squaren korkeiden rakennusten tienoilla ollut. (42. katu ympäristöineen)

      Mahdollisia taloja olisi myös lähes WTC:n korkuinen Empire State Building. (34. katu)

      Mistä kävi ilmi että tuo oli helkkarissa?

      • Anonyymi

        Toimittaja Ashleigh Banfield kysyy poliisilta "Tiedätkö mitään noista voimakkaista räjähdyksistä jotka kuulimme"
        Poliisi "En tiedä"
        Toimittaja "Olivatko ne autopommeja"
        Poliisi "Minulla ei ole ajatusta niistä, rouva"
        Toimittaja "Onko teille kerrottu, että meidän pitää poistua tästäkin paikasta"
        Poliisi "Ei...."
        Toimittaja "Etsivätkö ne lisää pommeja"
        Poliisi ".........


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Toimittaja Ashleigh Banfield kysyy poliisilta "Tiedätkö mitään noista voimakkaista räjähdyksistä jotka kuulimme"
        Poliisi "En tiedä"
        Toimittaja "Olivatko ne autopommeja"
        Poliisi "Minulla ei ole ajatusta niistä, rouva"
        Toimittaja "Onko teille kerrottu, että meidän pitää poistua tästäkin paikasta"
        Poliisi "Ei...."
        Toimittaja "Etsivätkö ne lisää pommeja"
        Poliisi ".........

        Miksi vastaat jotain joka ei liity tuohon mun aikanaan tekemään kysäriin mitenkään?

        Edelleen kukaan ei ole osannut vastata siihen mitä kysyin 12v sitten.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Miksi vastaat jotain joka ei liity tuohon mun aikanaan tekemään kysäriin mitenkään?

        Edelleen kukaan ei ole osannut vastata siihen mitä kysyin 12v sitten.

        Mitä se sulle kuuluu?


    • remaks

      Tuohon tuli jostain syystä väärä linkki mutta tälläkin videolla kamerakulma näkyy kohdasta 16.30 alkaen.

      Nuo on huvittavia kommentteja aina nuo paikalla matkustellut ja luulee olevansa ainoa New Yorkissa käynyt. Ensinnäkään sillä ei ole mitään merkitystä onko matkustellut siellä vai ei. Minä olen asunut Nykissä 3 vuotta, USA:ssa 10 vuotta mutta en silti pidä itseäni 9/11 asiantuntijana.

      • Alempaa

        Selvästi alempaa, etkö tunnista perspektiiviä ja zoomia?


      • remaks
        Alempaa kirjoitti:

        Selvästi alempaa, etkö tunnista perspektiiviä ja zoomia?

        Eli alempaa pystytään kuvaamaan WTC:n kattoa? En taida sitten tunnistaa perspektiiviä ja zoomia. Kaareutuuko ne jotenkin vai miten toi onnistuu?


    • al skdeidako se teki

      Se video minua ihmetyttää missä joku kuvaa toista konetta ja osuman jälkeen sanonoo sanan "bulleye"= tyäsosuma. Eli oli tietoinen toisen konee osumasta ja sehän ei voi olla ilman sisäpiirintietoa ja ne Israelilaiset myös jotka tiesivät etukäteen.

      • remaks

        Ai kävit näköjään peukuttamassa itselles plussat ja mulle miinukset, minä teen samoin jotta sulle tulee parempi mieli kun pääset jo 2 vastaan -2 tilanteeseen!


    • juuso221

      Pentagonin kamerakuvat olis kiva ylläri.
      Miksi ne piti takavarikoida?

      • aaaaarrrrtttttt

        Luulisi olevan jokunen kamera sellaisella alueella. Huijausta koko 9/11


    • Kun tajuatte

      että 911-isku oli USA/Israelin false flag operaatio, niin se muuttaa teidän käsitystä maailmasta ja jos se sitä ei tee ette yksinkertaisesti vain näe eteenne tai ette vain halua nähdä ja tiedostaa asioita. Tuo isku oli syy hyökätä Irakiin ja Afganistaniin ryöväämään valtion varannot mm. ooppium viljelmät. Saada USAssa läpi kaikenlainen kontrollilait läpi. Vaikuttaa ihmiseen ja länsimaiseen mieleen. Saada heidät vihaamaa muslimeita ja islamia. Saada ajettua läpi ympärimaaimaa kaikenlaisia kontrollilakeja ihmisten vahtaamiseksi. Kuinka sairaalta se kuulostaa USA/Israel murhasi omia ja muiden maiden kansalaisiaan vaan ajaakseen nämä läpi ja rahavirrat virtaamaan suotuisasti heidän suuntaan.
      Tämä ei ollut ainoastaan merkki valtionterrorismista, vaan se oli puhdas hyökkäys ihmismieleen.

      • Kun tajuatte

    • Tämä oli tässä

      http://en.wikipedia.org/wiki/Milton_William_Cooper

      Milton William "Bill" Cooper (May 6, 1943 – November 5, 2001) was an American conspiracy theorist, radio broadcaster, and author best known for his 1991 book Behold a Pale Horse.

      Todennäköisesti zionistit murhasivat Cooperinkin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra haluaa muuttaa

      maahanmuuttopolitiikkaa. Me suomalaiset halutaan, että Riikka Purra muuttaa pois suomesta eikä tuu ikinä takas....
      Maailman menoa
      201
      9599
    2. Onnea Riikka! Työttömyys aste on nyt täysi kymppi!

      🎯 💪 Kiitoksia Riikalle ansiokkaasta työstä Suomen kansantalouden tuhoamisessa. V.Putin suljetun rajan tuolla puolen
      Maailman menoa
      31
      4365
    3. Hyvällä tuurilla Suomen väkiluku nousee 7 miljoonaan

      Vuoteen 2050 mennessä, mikäli onnistumme maahanmuuttopolitiikassa hyvin. Näin analysoi väestötieteen tohori Hiilamo. ht
      Maailman menoa
      113
      3936
    4. Riikka jytkytti työttömyyden uuteen ennätykseen!

      Erinomaista työtä jälleen kerran irvistelevältä saksiniekalta. ”Yhtä korkeaa työttömyysastetta ei löydy työvoimatutkimu
      Maailman menoa
      100
      3822
    5. Kaivattusi nimi

      Kaivattusi nimi on
      Ikävä
      201
      3367
    6. Päivän Riikka: Valmet Automotive aloittaa jättimäiset muutosneuvottelut

      😭😭😭😭😭😭😭 Tämäkin vielä, Brutukseni. Että ei olisi Suomen historian pahimmat työttömyysluvut riittäneet, niin Riik
      Maailman menoa
      18
      2827
    7. Rakastan sua mutten uskalla jutella sulle

      Kumpa sä näkisit tämän viestin❤️ Kaipaan sua vaikka oot välillä ihan lähellä mutten saa sanottua sulle enää mitään. Ujos
      Ikävä
      122
      1367
    8. Mihin rakastuin sinussa?

      Rakastuin siihen, miten katsoit minua Rakastuin siihen, miten hymyilit minulle Rakastuin siihen, kuinka hyväksi sait its
      Ikävä
      72
      1341
    9. Mistä tietää että mies on kiinnostunut?

      Millaisista merkeistä olette huomanneet?
      Ikävä
      90
      1164
    10. Anssi Heikkilä umpirehellisenä - Rankka yö TTK-yllätystippumisen jälkeen!

      Minkä parin tai kenen olisi mielestäsi pitänyt tippua TTK:sta? Tämä oli kyllä todellinen yllätys, että Mira Luoti ja A
      Tanssii tähtien kanssa
      15
      1141
    Aihe