kesämökki myytävänä

Kuka tietää, vieläkö ne Saksalaiset kilpailee meidän kesämökeistä?
Ajattelin myydä omani ja lähteä Saharaan telttailemaan.
1603
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Eurooppalainen meni Arabiaan ja vuokrasi kamelin. Kamelin vuokraaja neuvoi, että kun sanoo "huh", kameli lähtee liikkeelle. Kun sanoo "huh huh", se lähtee juoksemaan. Ja kun sanoo "aamen", se pysähtyy. No, ensin mies sanoi "huh", ja kameli lähti kävelemään. Sitten hän sanoi "huh huh", ja kameli alkoi juosta. Sitten mies huomasi, että vähän matkan päässä oli rotko. Ja kun hän ei muistanut sitä sanaa, jolla kamelin saa pysäytetyksi, hän alkoi rukoilla kauhealla innolla. Juuri jyrkänteen laidalla rukous oli lopussa ja mies sanoi "aamen", kameli pysähtyi, ja ratsastaja sanoi:
- Olipas täpärällä. Huh huh!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mökkihöperö kirjoitti:

Kuka tietää, vieläkö ne Saksalaiset kilpailee meidän kesämökeistä?
Ajattelin myydä omani ja lähteä Saharaan telttailemaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu