on saanut jonkun henkilön nostamaan joukon vanhoja rasistisia kirjoituksia uudestaan esiin.Se on muistutus siitä että yhä on ihmisiä jotka ajattelevat samoin kuin ne pahan voimat jotka nousivat Euroopassa valtaan 80 vuotta sitten.Jaottelivat ihmiset parempiin joiden oli sallittu elää ja joille maailma kuului,sekä huonompiin jotka sai tuhota ja joille sai tuottaa kaiken mahdollisen kärsimyksen jonka ihminen kykenee toiselle aiheuttamaan.
Onneksi rasistikimara ei jäänyt päivän ainoaksi avaukseksi koska Sanamies toi tänne uudelleen omia aloituksiaan.
Onneksi rasistikimara ei jäänyt päivän ainoaksi avaukseksi koska Sanamies toi tänne uudelleen omia aloituksiaan.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Kirjoitukset joihin viittasin on nyt poistettu .
on vielä edessä, eikä enää kovinkaan kaukana! Hävityksen kauhistus asetetaan Jerusalemin Moorian vuorelle miekanhaavasta paranevan Babylonian kuninkaan kuvapatsaana, joten kannattaa Yeshuan nimessä tehdä parannus ihan jokaisen.
Tietysti surullinen tuho-uutinen on holokausti, mutta maailmanlaajuisesti ihmiskunnan vaikein historia on edessä.
Ensin tuomiot tulevat Jumalan huoneelle ja myös kaikille kansoille, amen.
Jaakobilla oli monta poikaa.
poikalapsen ja on ne 144 000 Jaakobin kahdestatoista sukukunnasta, toki Daanin tilalle on tullut Manasse ja Joosef on jäänyt Efraimina siten.
Ihmeelliset tapahtuvat ovat vielä edessä Israelilla ja nuo islamin kymmenen kansakuntaa sen pyrkii tuhoamaan, tietysti tulkittuna nyt nuo kymmenen islamin jumalan kansakuntina.
Kuitenkin kansat YK:ssa säätävät asioita ja Israel on aika yksin kun tämä pakanakansojen aika koittaa ja kuvataan yöksi ja tapahtuu ennen Jeesuksen suurta päivää ja kestää sen 3,5 vuotta ja alkaa kun kaksi säkkipukuista surmataan Jerusalemin kaduille ja ovat siinä sen 3,5 vuorokautta ja sitten annetaan henki ja nousevat taivaaseen ja monet ihmettelevät kun tämän tulevat näkemään.
se on kumma kun juutalaiset nyt kuitenkin kohtelevat aika julmasti palestiinalaisia (esim. ryöstämällä heiltä viimeisetkin maat)vaikka heitä itseään aikoinaan kohdeltiin huonosti. Sitähä Albert Einsteinkin ihmetteli.
Olisikohan palestiinalaiset uudelleen inkarnoituneita natseja jotka saavat nyt ansoidensa mukaan karman lain mukaan.
Uusi holokopusti rakenteilla! Natsien hanke!
http://keskustelu.suomi24.fi/node/11240245
Jaatalaiset paetkaa Israeliin! Natsien vallankaappaus/vallankaappausyritys tulossa!