Munientervausjuttukin poistettu :)

Naurettavaa. Ovatko rapparit täysin huumorintajuttomia, kun poistattivat hauskan kirjoituksen munien tervaamisesta.

Voi olla, että kannattaa käyttää uudenaikasta vesiohennettua tervaa, ettei ihan kahtaviikkoa tarvitse kärsiä, kun pöly tarttuu.

Alla tutkijan näkemystä:
http://jojalonen.wordpress.com/2013/01/21/mot-ja-muurariveljet/
6139
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Kommentti nr. 2 Juuri näin = pikkupoikien leikkikö on ollut tuhoamisen takana. Eli Turun tauti on vapaamuurareiden valojen vannomisen ja uhkailujen kautta tartuttama tauti.

Sorry siis keskustelun avaaja (kommentti nr 1.) - tämä propagandayritys ei mene läpi - kirjoituksesi täynnä sensuurianne ja on siis puhtaasti harhautusyritys.

Siinä vaiheessa kun vapaamuurarikriittinen keskustelu saa yli 20 tykkääjää ylläpito sensuroi syystä tai toisesta koska ette kestä sitä totuutta että ihmiset uskovat sananvapauteen ja demokratiaan joten eivät usko valheitanne ja propagandaanne (teidän keskustelulkommentit saavat lähinnä miinuksia - mitä tämä kertoo??) Kaikkein vastenmielisintä on tyylinne johtaa pelolla ja häikäilemätön halu suosia vain itseä ja veljiään.

Äänestä

Höyhentyynyn kanssa pitää olla erityisen varovainen, untuvat oikein tykkäävät tervatuista munista.

Ensimmäinen viikko on pahin, sitten alkaa helpottaa. Mitään vesiohenteita ei ole hyväksyttävää käyttää, Siten ei synny pesunkestävää valaa.

Äänestä

Ilmoituksia palautekohtaan, että Seinäjoen palstan sheriffi on tervapalli.

Äänestä

Se selittää kummallisen juttujen kuohinnan, Tarve kuohia juttuja on useinkin tällä palstalla, kohdistuu vain kummallisesti:)

Äänestä

Ei ole sheriffi tervapalli koska hän on yli viiskymppinen nainen.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Vesiohenne OK kirjoitti:

Naurettavaa. Ovatko rapparit täysin huumorintajuttomia, kun poistattivat hauskan kirjoituksen munien tervaamisesta.

Voi olla, että kannattaa käyttää uudenaikasta vesiohennettua tervaa, ettei ihan kahtaviikkoa tarvitse kärsiä, kun pöly tarttuu.

Alla tutkijan näkemystä:
http://jojalonen.wordpress.com/2013/01/21/mot-ja-muurariveljet/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu