Jihuu ensimmäistä kertaa playjareihin ja otetaan viel mitali, muut joukkueet ovat pumpulia meijän rinnalla, kiitos Jyp!!!
Kuortane Rules
8
308
Vastaukset
- hyvä team!
Eiköhän tuo pleijari paikka ole ollut jo pitkään selvä, mutta onnea Kuortaneelle!
Pleijareissa kaiki on mahdollista, mutta ei kannatta kovin takki auki lähteä pelaamaan pleijareita, kun nuo muut peijarijoukkueet omaavat "hieman" enemmän kokemusta kuin KUortaneen tytöt. - kylotetaan
me voitetaan Suomen mestaruus Ride sanoi!!!!
- piitu
Eli Kuortane voitti JYP:n kun sillä oli todella huono viikonloppu (edellisenä päivänä häviö luokattomalla pelillä Kärpille rankkareilla) ja nyt siellä kuvitellaan että mitalikin on mahdollinen? no, hyvähän se on, että on haaveita ;-)
- maanantaieimittään
etkö lukenut joukkueen kapteenin kommentteja, me päätettin voittaa tää peli ei se muuta tarvi, on ne joyain Kuortaneella oppineet tuon saman voi lukea Me voitetaan Sotsista kultaa!! Rehellisesti tyttöjen MM-kisoissa Suomi ei oiken vakuuttanut, Kuortaneen tytöt eivät olleet näkyvissä rooleissa, nyt jpoukkue voitti sarja kakkosen ja viikko taakse piti Bluesia tiukoilla,Blues kyllä saa kovan vahvistuksen kohta B-pojissa pelaavan S.Tapanin , ai niin ei ole kylläkään pelannut siellä Bluesin valmentajalle riittää pelkkä ringettekin. No ei tarvii paljon laskea miksi Suomi alkaa olla tiukoilla jo keski-euroopan maiden kanssakin. Suomen kärkipelaajat saavat liikaa vapauksia niin seurajukkueissansa ja maajoukkuieissa, harjoittelu moraali puuttuu kokonaan , on vain kivaa ja mukavaa. Maajoukkueen kapteeniso jo ihmetyttää Hiirikoski on omalla paikalla, mutta Lindsted ja Halvari mitä he tuovat joukkueelle että A on rinnassa.
- xcv
Eipä taida näistä kommenteista yksikään olla Kuortaneen tyttöjen kirjoittama.
- Luikastelija 45
ei niin meiän on kielletty käymästä näillä sivuilla, menee aivopesu muuten hukkaan
- kauhavan ylipappi
Nii ja Ride setä kieltää.....saattaa pian tulla arestia!!!!
Ton ikäiset tytöt kyllä ride hoitaa ruotuun äkkiä.... - tosion 22
taitaa kirjoittaja olla klaukkalasta lähtöisin ei toivoakaan mitallista
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 372280
- 551307
- 841303
Mies mä oon ihan helppo
Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...361246- 631181
Mies olen aika erakko nykyään
Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä39894Lavroville taitaa olla jo ikkuna raollaan?
Lavrovin syytä välttää korkeita paikkoja ja ikkunoiden läheisyyttä.Ettei vain keikahda ikkunasta pihalle.122779- 31731
Ylen johdon hulppeat bonukset alkavat taas
Suora kopio Iltalehdestä: "Asiasta kertoo Iltalehdelle Ylen hallituksen puheenjohtaja Matti Apunen. Mitä tulospalkkioi21582Skenaario
Elämä ja kuolema ovat merkillisin nyytti olevaisuutta. Mutta kun kumpaakaan ei ole, syntyy lapsuksia, joita korjaamaan55565