http://www.aamulehti.fi/Kotimaa/1194791303439/artikkeli/lepokoteja vai rangaistuslaitoksia nyt puhuvat vangit ja heidan vartijansa.html
Hakkarainen haluaisi kokeilla vankilaelämää
Kestääkö kantti?
6114
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Kuinka yleisiä ovat vankilaraiskaukset?
Tässä tutkimuksessa vangeilta oli kysytty raiskauksista ja seksuaalisesta väkivallasta anonyymeinä, ja luvut olivat 15 kertaa korkeammat, kuin aikaisemmissa tutkimuksissa, jota oli tehty virallisten ilmoitusten ja valitusten pohjalta.
Vankilaraiskauksien yhtenä ongelmana on se, että on vaikeaa lopulta vetää rajaa sen välillä, mikä on raiskausta, tai seksiin pakottamista, ja mikä vapaaehtoista seksiä. Tämä ongelma tulee esiin nimenomaan miesvankiloissa, joissa väkivalta ja valta ovat keskeinen osa vankilan sosiaalista järjestelmää. Tässä on kyse myös siitä, että raiskauksen uhrit eivät välttämättä koe itseään uhreina, vaan selittävät oman alistumisensa seksiin muuna ilmiönä, kuin seksiin pakottamisena. Tämä sama ”uhriutumisen” ongelma tulee esiin myös heteroseksissä vankilan ulkopuolella, jolloin kaikki naiset eivät aina luokittele omaa joutumistaan pakotetuksi seksiin raiskaukseksi. Luotettavia tutkimuksia siitä, kuinka yleisiä vapaaehtoinen miesten välinen seksi vankiloissa lopulta on, ei ole saatavilla. AIDSin johdosta on kuitenkin tehty kartoituksia anaaliseksin yleisyydestä vankiloissa, ja nämä tulokset näyttävät vaihtelevan välillä 2 – 12 %.
Vankilan suihkuun se Tepi haluaa pudottaakseen saippuansa....
Alkkarit voi jättää salkkuun jos haluaa linnassa perssutatuoinnin.
http://www.stara.fi/2013/01/28/hammentava-tatuointitrendi-anaalitatuointi-peraaukon-ymparille/
Matias tykkää tatuoidusta.
Eikö Tepi voisi tutustua johonkin entiseen vankilakundiin, eihän sentään vankilaan nyt tarvitse mennä tutustumaan. Turhan takia vankilassa Tepi tuottaa vain kuluja valtiolle, me vernomaksajathan sen huvin hänellekin sitten kustannamme.
Mielestäni tässä tapauksessa pitäisi käyttää hyvää talonpoikaista järkeä, ja vankilaleikit pitää leikkiä omalla kustannuksella ja vielä loma-aikaan.
Tatuoin itselleni hienon vihreän hampunlehtikuvion karvaisen persuperseeni ympärille. Poikaystäväni on vihreitten kannattaja ja hän nauttii kovasti kuvasta. En ole uskaltanut muuttaa poikaystäväni luokse, koska äitini ei hyväksyisi sitä ja äitini varmastikin lopettaisi sitten kaljan kantamisen mulle.