morkkis

-98

oon -98 ja mulle tulee joskus juomisen jälkeen morkkis (moraalinen krapula) xdxd. Ollaan ensin juotu kavereiden kanssa siinä boolia ja vähä siidereitä ja viinaa ja sit se onki lähteny käsistä...xdxd en enää tajuu mistään mitään ja aamulla en muista paljoa mitä yöllä on tapahtunut. mutta siis emmä mitään sellasta oo tehny mitä nyt loppuelämää katuis :D mutta siis ne kuvat mitä oon sitte nähny ja mitä kaverit kertoo ni ei oo kivaa kateltavaa :D just viimeviikonlopuna oli mun ja mun kaverin synttärit ja ne juomine lähti käsistä siinä vaiheessa ku join kaverin kansa kymmenen shottia putkee ja sen jälkee makasinki kadulla puhuin puhelimessa ja poltin sitte en muista sen jälkee mitään :D haluisin tietää että juotteko te muut nuoret usein, että kuinka vanhoja ootte?
ja että tuleeko teille morkkis sen jälkeen?

4

166

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kokemusta onn

      hei nuori hyvä kyllä sä ryyppäät aika roimasti. en tuomihe, morkkiksia ollu itelläkin ja varmasti kaikilla.

      mutta mietippä, onko sulla oikeasti enää hauskaa jos et muista oliko sulla hauskaa? noistaki kokemuksista saisit varmasti paljo enempi irti jos muistaisit = joisit vähä rauhallisemmin :)

      ite täytän tänävuonna 20 ja vuoden ajan oon vasta ryypänny. "teinikännäykset" vejin ite vähä niinku pikakelauksella ja sillon tuli pahatki morkkikset. nykyään oon oppinu kuitenki sen, että juopi sen verran ku pää kestää eli ei se määrä vaan se laatu!

    • -98

      siis en mä todellakaan juo usein. ja pystyn kyllä kieltäytymään alkoholista ja tupakasta :D kuinka paljon sä joit (kokemusta onn) nuorena? huumeisiin en aio ikinä koskea onko jo teistä kokeillut tai ehkä jopa koukussa huumeisiin? oon ite sitä mieltä että kyllä nuorien joskus pitää saada kokeilla! mutta ei kumminkaan mitän jokaviikonloppuista juomista :D:DD elämä on elämistä varten ja mä oon tätä mieltä! :)

    • kirjat sekasi

      Sä siis olet -98 syntyny ?? Lopeta nyt hyvänen aika tuo juominen. Olet vielä kasvavassa iässä !

      • -98

        nimerkki kirjat sekasi. kuina vanhana sä joit ekan kerran? entä kuinka vanha olet nyt?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      111
      4659
    2. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      173
      4405
    3. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

      Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
      Ikävä
      95
      1779
    4. Tylsille treffeille

      Hiljaisen ukon kans nuotiolle?
      Tunteet
      403
      1671
    5. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      33
      1433
    6. Upeeta! Rauha tulee pian!

      Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is
      Maailman menoa
      356
      1127
    7. Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan

      Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann
      Ensitreffit alttarilla
      6
      1119
    8. Minkä lempinimen olet

      antanut kaivatullesi?
      Ikävä
      59
      992
    9. Mitä hyvää olet

      aiheuttanut kaivatullesi?
      Ikävä
      67
      989
    10. Miksi et halua

      Seksiä sen kanssa jota rakastat? Vai ajatteletko että hän ei halua?
      Ikävä
      92
      948
    Aihe