oon -98 ja mulle tulee joskus juomisen jälkeen morkkis (moraalinen krapula) xdxd. Ollaan ensin juotu kavereiden kanssa siinä boolia ja vähä siidereitä ja viinaa ja sit se onki lähteny käsistä...xdxd en enää tajuu mistään mitään ja aamulla en muista paljoa mitä yöllä on tapahtunut. mutta siis emmä mitään sellasta oo tehny mitä nyt loppuelämää katuis :D mutta siis ne kuvat mitä oon sitte nähny ja mitä kaverit kertoo ni ei oo kivaa kateltavaa :D just viimeviikonlopuna oli mun ja mun kaverin synttärit ja ne juomine lähti käsistä siinä vaiheessa ku join kaverin kansa kymmenen shottia putkee ja sen jälkee makasinki kadulla puhuin puhelimessa ja poltin sitte en muista sen jälkee mitään :D haluisin tietää että juotteko te muut nuoret usein, että kuinka vanhoja ootte?
ja että tuleeko teille morkkis sen jälkeen?
morkkis
4
150
Vastaukset
- kokemusta onn
hei nuori hyvä kyllä sä ryyppäät aika roimasti. en tuomihe, morkkiksia ollu itelläkin ja varmasti kaikilla.
mutta mietippä, onko sulla oikeasti enää hauskaa jos et muista oliko sulla hauskaa? noistaki kokemuksista saisit varmasti paljo enempi irti jos muistaisit = joisit vähä rauhallisemmin :)
ite täytän tänävuonna 20 ja vuoden ajan oon vasta ryypänny. "teinikännäykset" vejin ite vähä niinku pikakelauksella ja sillon tuli pahatki morkkikset. nykyään oon oppinu kuitenki sen, että juopi sen verran ku pää kestää eli ei se määrä vaan se laatu! - -98
siis en mä todellakaan juo usein. ja pystyn kyllä kieltäytymään alkoholista ja tupakasta :D kuinka paljon sä joit (kokemusta onn) nuorena? huumeisiin en aio ikinä koskea onko jo teistä kokeillut tai ehkä jopa koukussa huumeisiin? oon ite sitä mieltä että kyllä nuorien joskus pitää saada kokeilla! mutta ei kumminkaan mitän jokaviikonloppuista juomista :D:DD elämä on elämistä varten ja mä oon tätä mieltä! :)
- kirjat sekasi
Sä siis olet -98 syntyny ?? Lopeta nyt hyvänen aika tuo juominen. Olet vielä kasvavassa iässä !
- -98
nimerkki kirjat sekasi. kuina vanhana sä joit ekan kerran? entä kuinka vanha olet nyt?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Alahan tulla paikkaamaan tekojas
Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.326737- 394182
Onko kenellekään muulle käynyt niin
Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk1843410- 173356
- 122417
- 302415
- 251952
- 1621946
- 301803
- 1051402