mopoautot

on kielllettävä
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

jaa tai saisi ajaa edes 60 kmh....

Eniten mua kiukuttaa tavalliset autoilijat, jotka

- jarruttavat ensin(!) ja pistävät vilkun JOPA 20 m. ennen risteystä.

Miksei suomalainen tajua, että ensiksi vilkku - sitten hidastetaan...

Ja sitten moni jaksaa NIIIN tunnollisesti vilkuttaa sitä täysin typerää/turhaa omalle kaistalle palaamista ohituksen jälkeen normimaantiellä !!!!!!!!!!!!

Äänestä

suomalaiset ovat idiootteja, muutan sveitsiin kohta - ei tätä jaksaq

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vittusaatana2 kirjoitti:

on kielllettävä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu