Oli kosto Marilyn Monroen murhasta. Kennedyjen klaani tapatti Marilynin suojellakseen mainettaan.
Kennedyn murha
normaali kosto
14439
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 16 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Kennedy murhattiin tämän takia:
https://en.wikipedia.org/wiki/Executive_Order_11110
Erittäin todennäköisesti.
Hyväksyvä nyökkäys pankkiireilta ja Dulles ja kumppanit olivat enemmän kuin halukkaita toteuttamaan...
Onko ihan oikeasti uskottava motiivi murhalle?
Ainakin Johnsonin ensimmäisiä hommia presidenttinä oli vetää tuo EO11110 takaisin.
con spiracy
http://www.youtube.com/watch?v=8WEwjZvkIEY
Jaaha. Olette salaliiton uhreja. Kyllä tuo on selkeä intohimorikos. Ei olisi kannattanut murhata Marilyn Monroeta. Se oli liikaa jollekin agentille joka sitten kosti.
Marilyn Monroen kuolema on yksi asia, J.F. Kennedyn kuolema toinen. Mitään absoluuttista totuutta ei tiedetä kummastakaan tapauksesta.
Marilynin tiedettiin sotkeutuneen Kennedyihin ja heilastelleen myös Frank Sinatran ja joidekin gangstereiden kanssa.
On epäilty että presidentti Kennedy olisi paljastanut Marilynille joitakin arkaluontoisia asioita lakanoiden välissä. Myöhemmin hän pelästyi mokaansa ja kertoi siitä veljelleen Robertille joka lupasi hoitaa asiat kuntoon. Bobbylla oli avain Marilynin taloon, hän laski joitakin miehiä sinne sisään ja meni itse autoon odottamaan. Nuo miehet löysivät Marilynin makuuhuoneesta makaamasta alastomana sängyssään. He tarttuivat naiseen, pakottivat hänet vatsalleen ja yksi miehistä työnsi myrkkyperäpuikon hänen peräaukkoon.
Presidentti Kennedy murhattiin tod.näköisesti siksi, että hänen ajamansa agendat olisivat tuottaneet tappioita Amerikkalaisille ase- ilmailu- avaruus- ja öljy-alan yrityksille. Kennedyn tavoitteet vetäytyä kokonaan Vietnamista ja pyrkiä yhteistyöhön Neuvostoliiton kanssa nähtiin monissa instansseissa uhkana Amerikalle. Kennedyn pelättiin antavan periksi kommunismille. Kennedy puuttui myös CIA.n toimintaan ja aikoi heikentää sen toimintaedellytyksiä.
Presidentti Kennedyn murha oli mahdollinen vain koska sillä oli siunaus valtaapitävissä elementeissä. Salainen palvelu laiminlöi Kennedyn suojelun täysin autosaattueessa. Dallas oli Kennedylle vaarallinen ja vihamielinen kaupunki. Limousinessa olisi pitänyt olla luodinkestävä katto päällä tai ainakin astinlaudoilla olisi pitänyt seistä turvamiehiä molemmin puolin autoa. Itseasissa, kun Kennedyn limo lähtee lentokentältä liikkeelle, sen vierellä juoksee kaksi turvamiestä mutta kesken kaiken, takana ajavasta salaisen palvelun avoautosta käsketään turvamiehiä tulemaan pois. Miehet levittelevät ihmetellen käsiään, ikään kuin kysyen että mistä on kyse, mutte he toimivat määräyskestä ja jättävät presidentin limousinen ja sen matkustajat täysin suojatta maalitauluksi. Autosaattuen ei pitänyt alunperin ajaa Dealey Plazalle mutta reittiä muutettiin viime hetkellä. Kun Kennedyn Lincoln tuli Elm streetille, alkoi tulitus jonka aikana takana olevien turvamiehien olisi pitänyt rynnätä suojelemaan autossa olleita. Vain yksi turvamies, Clint Hill reagoi tilanteeseen ja vasta sen jälkeen kun viimeinen laukaus oli hajottanut presidentin pään kappaleiksi.
Kenellä on niin paljon valtaa, että pystyy ohjailemaan salaisen palvelun toimintaa? Ei ainakaan mafialla eikä ulkomaalaisilla toimijoilla kuten Neuvostoliitto tai kuuba. Keillä on kokemusta ja taitoa toteuttaa tuon kaltainen salamurha? Edesmennyt Pentagonin ja CIA.n yhdysupseeri L. Fletcher Prouty oli sitä mieltä että kyseessä juuri sen tyyppiset tekniikat joita hänen salainen osastonsa oli käyttänyt ns. mustissa operaatioissa, toisin sanoen salamurhissa.
Tai sitten historia kokonaan uusiksi.... http://www.wellaware1.com/kennedy.htm Kandee tutustua huolella tähän sivustoon !
wellaware, yeah. Siellä se tarina lentää.
Täyttä sontaa koko wellaware. Se paljastuu heti eka vilkaisulla. Kuka näitä sivuja kyhää ja kuka niistä saa orgasmin. Voi helevata
Mun kone rupes jotenki omituiseks kun kävin tol sivul.
Niin tai näin, kovasti demokraattiset amerikkalaiset suosivat salamurhia asioiden järjestämiseksi mieleisiksi.
BLACK OP on teorioineen oikeassa, tutut turvamiehet vuorosta vapaalla tuona päivänä (julkinen tieto) eli uusille tulokkaille ei harjoiteltuja kuviota varmaankaan ja reitti suunniteltu tarkka-ampujien ampumalinjoille ja todennäk. FBI.n kouluttamat tarkka-ampujat, oswald saattoi olla ketjun yksi lenkki mutta varmaankin jäniksenä, helppo on uskoa ettei amerikkaa pyörittävä sotabisness tykännyt Kennedyn edesottamuksista tuona aikana, muilta tahoilta järjestelyt eivät olisi onnistuneet kuin todellista valtaa pitäviltä tuona aikana. CIA, FBI pelinappulloina ja valtaa käyttävät sotakenraalit päätöksiä tekemässä. Totuutta ei paljasteta varmaan koskaan täysin, palasia siitä voi ajan kanssa tulla ilmi, salaisuus on vielä liian lähihistoriaa, tarvitaan se 75 v eli kun tekijöistä tai osallisista on aika jättänyt varmuudella, sitten arkistot voidaan antaa auki kenties.
Salamurhaan liittyen dokumentti jonka nimi oli jotakin tähän suuntaan 24 tai 48 tuntia murhan jälkeen , kertoi että Varapresidenttillä kyllä kiire tulla presidentiksi, mutta ei ollut huolissaan siitä mitä maailmassa tapahtuu eli oli heti varma että kyseessä ei ollut neovostoliiton tai jonkun muun hostile maan alkusoitto hyökkäykselle. Hänellä ei ollut mitään kiirettä ottaa puolustuvoimat ja ydinasesalkku haltuun eikä ollut kiinnostunut sotilastiedustelun näkemyksistä siitä miten maailmassa tilanteeseen reagoidaan tai miten vihollismaitten asevoimat toimii tai kuinka aktiivisia ovat murhan jälkeen ja sitä ennen. Varapresidentti LBJ oli murhan jälkeen eniten huolissaan siitä mitä Bobby Kannedy tekee tai on tekemättä eli pelkäsi että Bobby Kennedy pystyy jolloin tavalla estämään tai peruamaan hänen presidentiksi tulemisen.