Pitäskö perholaisille antaa joku hengenpelastusmitali?

Fiksua porukkaa.
468
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Aseluvat ja aseet niiltä rauhoitettujen eläinten ampujilta pitäisi ensimmäisenä ottaa pois.

Äänestä

Väärin toimittu. Petovihan alueelta sudet olisi pitänyt pyydystää loukuilla ja viedä Helsinkiin missä ne saisivat varauksetonta hyväksyntää. hellyyttä ja rakkautta.

Äänestä

No kyllä ja iso mitalli oikein ruusukkeiden ja tammenlehvien kera. Elkää kaupunkilaiset piipertäjät tulko neuvomaan miten maaseudulla eletään petojen kanssa pihapiirissä.

Äänestä

Venäjällä sudentapporaha 4000 ruplaa, pienessä naapurimaassa 4 vuotta tiilenpäitä ja vähintään 10 tonni sanktioita.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Siltä tuo näyttää. kirjoitti:

Fiksua porukkaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu