JYSK OY

Kyllä JYSK oy tulee Kauhajoelle, hakee työntekijöitä parhaillaan. Hyvä näin.
171776
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

kaksi ensimmäistä vastausta negatiivisesti ajattelevilta. Liikkeiden tulo lisää kilpailua ja tuo valuuttaa kauhajoelle = meille tavallisille tallaajillekkin yhteiskunnan verotulojen kautta.

Äänestä

Mitähän verotuloja kenties Kauhajoelle jää kun ulkopaikkakuntalainen saa Kauhajoelta helpommin työtä kuin koulutettu Kauhajokinen? Taitaa mielummin rahat mennä Kurikkaan? Mikä yleensäkin on Kauhajokisen työttömän mahdollisuus työllistyä omalle paikkakunnalle? Aika huono. Pitää tehdä pätkätöitä jossain kaukana. Lisäksi mitä järkeä mennä töihin, jos heti ilmoitetaan, että vuorotyö määräaikainen ja työaika max 30h/vko? Ei perheellinen sillä elä.

Äänestä

On nämä nähty. JYSK tosiaan tulee Kauhajoelle mutta JYSK myös lähtee Kauhajoelta.

Äänestä
  • Nella Negativinen taas yrittää masentaa palstan rupusakkia. Cittarinkin tuloa epäiltiin, nyt se vain on täällä ja paljon oli taaskin autoja tänään pihassa. Täällä vain nämä samat paskat masennuksissaan valittavat.

    Äänestä

Kirjootin kirjeen Jyskille jotta ei tänne kannata tulla kukkoileen .

Äänestä

Jysk on ihan paska älkää vaan menkö sinne töihin... Ei maksa muutakun minimipalkaa eikä mitää lisiä..

Äänestä
  • Pitää osata kattoa sitä työsopparia ennen kuin allekirjoittaa... iltalisät kuuluu kyllä ihan kaikille, jos semmoseen aikaan on töis.

    Äänestä

  • itse olen Jyskissä töissä ja kyllä meillä ihan kunnon palkkaa maksetaan. Tais sitten Ex-Jyskiläiseltä koulutus puuttua, meillä tällä hetkellä koulutukseton työntekijä vain saa minimipalkkaa, eikä saa lisiä koska ei tee iltaisin eikä viikonloppuja. Muuten kyllä meillä saa kaikki lisät.
    Ei pahalla, mutta puhu sitten vasta kun tiedät oikeasti.

    Äänestä

olla niin, että kenenkään ei tartte tehdä alle työehtosopimusten olevalla
palkalla töitä. Koskee myöskin Suomessa töissä käyviä ulkomaalaisia.

Äänestä

No, elintoimisto lykkää sinne väkeä kelan työttömyysrahalla ja 9€ per päivä ei tartte piitata minimipalkasta...

Äänestä
  • Eh eh eh, taidat olla taas näitä vitsimiehiä. Älä puhu paskaa. 9e/pv on jos jotain koulutushömppää tai muuta, kukaan ei joudu TÖIHIN tuolla palkalla. 9e/pv on jos olet opiskelemassa. Tai sitten et tiedä työnteosta yhtään mitään.

    Äänestä

  • 2141241221214 kirjoitti:

    Eh eh eh, taidat olla taas näitä vitsimiehiä. Älä puhu paskaa. 9e/pv on jos jotain koulutushömppää tai muuta, kukaan ei joudu TÖIHIN tuolla palkalla. 9e/pv on jos olet opiskelemassa. Tai sitten et tiedä työnteosta yhtään mitään.

    nämä ainaiset marisijat,eivät todella tiedä mistä puhuvat--kai he odottavat että heitä tullan PYYTÄMÄÄN töihin ja pitäis vaan luvata maksimi palkka jos vaan voisit tulla,eikä ole väliä,vaik et olisi koskaan töitä tehnyt,kyllä sulle hyvä palkka kuuluu.
    Saati vielä enemmän kadehtivat yrittäjiä,jotka saavat kaikki rahat ite pitää,jotka kassaan kilahtaa.SIINÄKIN HYVÄ ESITYS:PERUSTAIS ITE YRITYKSEN:

    Äänestä

  • tyytyväinen työssä k kirjoitti:

    nämä ainaiset marisijat,eivät todella tiedä mistä puhuvat--kai he odottavat että heitä tullan PYYTÄMÄÄN töihin ja pitäis vaan luvata maksimi palkka jos vaan voisit tulla,eikä ole väliä,vaik et olisi koskaan töitä tehnyt,kyllä sulle hyvä palkka kuuluu.
    Saati vielä enemmän kadehtivat yrittäjiä,jotka saavat kaikki rahat ite pitää,jotka kassaan kilahtaa.SIINÄKIN HYVÄ ESITYS:PERUSTAIS ITE YRITYKSEN:

    Tuskin tämä edellinen kirjoittaja voi olla töissä missään, ei kai. Kukapa palkkaisi ihmisen, joka kirjoittaa kuin tukiopetusta vaille jäänyt apukoululainen. Ei nykyään riitä hommia tällaisille vajakeille.

    Äänestä

mikä kauhajoen jyski toimitusjohtajan nimi?

Äänestä

Santamäkimilla

Äänestä

Menimme noutamaan sovittua puutarhakalustoa kauhajoelta noin130km myyjä ilmoitti on kyseistä tuotetta edellis päivänäpuhelimitse mutta kunsaavuimme tämä erittäin töykeä mieshenkilö eihalunnut edes palvella sanoi kyseinen tuote on valitettavasti loppunut kauajoen jysk päivä määrä 11.5.2016

Äänestä

Hvittu

Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


positiivinen kirjoitti:

Kyllä JYSK oy tulee Kauhajoelle, hakee työntekijöitä parhaillaan. Hyvä näin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu