En kerro koko elämän kertaa mutta ne suurimmat kohdat. Olen siis nyt 17vuotias:) Koko elämäni olen elänyt "helvetissä". Pienenä tuli suurimmat traumat. Isäni oli kuin itse helvetin kuningasHän oli alkoholisti.Hän löi meitä lapsia ja lemmikkejä. Jopa opetti veljeäni tappamaan kissanpentuja. Nykyään isäni on jo haudassa... Mutta vaikka hän oli tuollainen.. on silti häntä ikävä. Isä lähti meidän elämästä vuonna 2000. Sen jälkeen en ole häntä nähnytkään.
Isän lähdön jälkeen elämämme oli huomattavasti helpompaa.
Mutta traumojen takia kävin monissa lastenkodeissa... lastenkodissakin tuli ongelmia.. poliisit tuli kuvioihin.. lähdin karkuun, mut raiskattiin.
Tuo raiskaus on oikeastaan viimeinen asia joka on ns. "paha". sitä olen monet illat itkenyt ja miettinyt. Minulle varoitettiin ulkomaailman vaaroista mutta itsepäisenä tyttönä mietin että kyllä mä pärjään..
Olen niin kiitollinen ettei minulle käynyt kummemmin vaikka tuo raiskaaja uhkailikin.
Nykyään olen onnellisesti parisuhteessa poikaystäväni kanssa jonka kanssa on jo mietitty naimisiin menoo ja kaikkee:)
Elämä on rankkaa.. joskus sitä oppii vasta kantapään kautta.
Elämäni helvetissä
7
324
Vastaukset
- tiedät kyllä ketä
kamalaa.. oon kokenut samoja asioita.. sanoinkuvailemattoman piinaavaa elämää
- n 13 w COD nörtti. -
uliuliuli
Mikä helvetti tätä nykynuorisoa oikein vaivaa? - jokke063
voit puhua asiosta, joka on äärettömmän hyvä asia. viestillää.
- jokke063
huuda vaikka mulle neiti,älä muille, jokke kestää tarvostelu
- rosvo3
95 ja naimisiin... hmm.. ja olit 5 vuotias isäsi kuollessa? Otan osaa, mutta vaikea kuvitella että 1-5 ensimmäistä vuotta elämästäsi muistasit pelkkänä ja traumana ja se tekee elämästäsi helvettiä..
- pessimisti ei pety
Hello Katja, no tuollaiset kokemukset taatusti sinua kasvattavat ihmisenä valtavasti. Minutkin on raiskattu, tuntuu oudolta se kirjottaa , koska olen sen kokonaan mielestäni pyyhkinyt, syytän siitä itseäni sen takia koen että minun ei pidä sitä murehtia, vaikka olin sammunut, no itse join?
Maailma on paska paikka, vaikka ongelmista selviää, niitä tulee kokoajan lisää, vaikka et niitä ''hakisikaan''.
Life suck's and then you die !
Joka tapauksessa niiden kululle ei voi mitään, elä sen kanssa. Kaikilla ihmisillä on omat ongelmansa , kaikilla on ongelmia. - kohtalo
Minä ymmärrän sua. Samoja kokemuksia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "974399Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella293273No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452360- 351368
- 10999
- 32996
- 25990
- 153985
- 6914
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12862