Monessa aiheessa tulee esiin että miehet haluaisi katsoa kun oma vaimo saa vierasta.
Kysymys kuulukin nyt: Haluaako nainen koskaan nähdä kun oma mies panee vierasta naista?
Kysymys kuulukin nyt: Haluaako nainen koskaan nähdä kun oma mies panee vierasta naista?
Vastaukset 8
Vanhimmat
ei helvetissä
En ainakaan haluais
Ei missään nimessä, en haluaisi nähdä et mieheni panee vierasta. Mutta itse voisin katsella pariskuntaa jotka ovat aivan vieraita minulle.
Silloin tällöin ryhmäseksipalstalla on tullut esiin naisia jotka haluaisivat katsoa kun oma mies on touhuissa jonkun toisen naisen kanssa.
Tällaisia viestejä tulee esiin myös lukuisissa seksiseuranhakupaikoissa netissä.
Näitä toiveita esiintyy yleisesti myös erilaisissa ulkomaisissa keskustelufoorumeissa joissa on seksikeskustelu mukana.
Toive on siis naisillakin yleinen, mutta valitettavasti suomalaiset kukkahattutädit estävät naisia kertomasta siitä, koska sellainen toive ei ole tämän marginaaliryhmän mielestä yleisesti hyväksyttävää naiselta.
Näyttää siltä, että valtaosalla naisista on tosi voimakas omistus- ja ohjauluhalu sekä välinpitämättömyys , joka menee vahvasti puolison halujen ja tarpeiden tyydyttämisen ohi / edelle. Ymmärrän, että epävarmuus saattaa ohjata puolison toimintaa, mutta suhdehan pitäisi perustua rakkauteen, luottamukseen ja kumppanin nautintojen ja hyvinvoinnin vaalimiseen. Valitettavasti näin on todella harvassa.
Olen aikaisemminkin kertonut näillä palstoilla, että meillä on vaimoni kanssa yhteinen fantasia herttailemisesta. Kuvittelemme, että meillä olisi hyvä ystäväpariskunta, jonka keskinäiset välit olisivat hyvin kiinteät, suloiset ja tasapainoiset. Olisimme heidän kanssaan ristikkäin yhdynnässä, siis toisen puolison kanssa ja melkein aina samassa huoneessa. Näkisin, kuinka vaimoni nauttii toisen miehen ja vaimoni, kuinka nautin toisen vaimon kanssa. Samoin he. Tilanne olisi kaikin puolin symmetrinen, emmekä näe millekään mustasukkaisuudelle aihetta.
Tämä ei itse asiassa ole vastaus kysymykseen, mutta biologia selvittänee. Meillähän on perintönä luolaihmisen geenit. Ne pakottavat naisen ja miehen toimimaan hiukan eri tavalla. Tutkimuksissa on todettu, että terskan muoto on sellainen sopeuma, joka pumppaa naisen vitusta pois toisen miehen spermaa 90 %:sti. Jos siis mies kiihottuu ja on valmis yhdyntään naisen kanssa, joka on juuri ollut yhdynnässä toisen kanssa, henellä on n. 90 % mahdollisuus hedelmöitykseen verrettuna edelliseen mieheen.
Nainen taas voi saada mieheen verrattuna vain vähän lapsia. Siksi hänen geeninsa pyrkivät sitouttamaan miestä. Naiselle ei ole edullista kiihottua siitä, että mies on yhdynnässä toisen kanssa.
Populaation geenivarasto ei suinkaan jakaudu yksilöille tasan, joten hajantaa on paljon, mutta miehet ovat saaneet keskimäärin voimakkaamman taipumuksen kuin naiset katsella puolisonsa yhdyntää.
Olen nainen ja itse olen fantasioinut siitä että saisin katsella aluksi vierestä kun oma mieheni naisi toisen naisen kanssa. Toki sitten tahtoisin liittyä seuraan kun olen katseluni katsellut :) fantasian toteutusta hankaloittaa se että ei ole sitä miestä :D
Uskoisinpa, että ainakin enemmistö miehistä unelmoi ja fantasioi seksistä kahden Naisen kanssa... ;-)