Här tycks finnas personer som tycker att det är rätt att anfalla människor med knivar och flaskor.
Man tror inte sina ögon.
skrämmande
1292
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Här finns mycket besynnerliga personer och idéer. Denna spalt tycks dra till sig en hel del intoleranta personer och det är rent av svårt att finna en saklig diskussion om Svenska Folkpartiet.
Jag blir åtminstone inte förvånad,nuförtiden kan man vänta sig vilka inlägg som helst p den här spalten.Det är bra att det skrivs böcker .
Jag har svårt att fatta varför man inte skulle få diskutera fritt om en bok. Om det finns något olagligt skrivet i boken, då ska man polisanmäla författarna, men inte anfalla tillställningen och knivhugga någon.
Här gör man ju syndabockar av författarna till boken.Det är deras FEL att knivhuggningen skedde.
Det stod någonstans här att de har själv provocerat och då skulle knivhuggningen vara deras fel. Jag förstår inte alls sådana tankegångar.
Bråkstakarna har blivit offer,där ser man hur sjuka fennomanernas tankegångar är..
Författarna till boken är ju svenskspråkiga eller åtminstone tvåspråkiga och då är allt tillåtet.
Man kan ha olika åsikter,men att ta till våld är ändå inget som borde få ske.
Några ger minus för inlägg där man dömer våldet? Vad är det för människor?
Det är sådana som så gärna hade varit på platsen i JYVÄSKYLÄ och nu lider för den sakens skull.
De måste höra till samma gäng. Det är sorgligt, att man anfaller författare nu också här i Finland. Och försvarar förövarna.
Här beundras våld och bråkstakare,det tycks vara dagens melodi.