Ajokulttuuri

Tammisaaressa ei kyllä osata ajaa autolla. Eteen kiilataan ja kiihdytyksestä ei tietoakaan. Karjaalla taas on näyttävästi muuta maata leveämpiä autoja.. ;)
7391
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

joo eipä tappisaaressa osata paljon muutakaan.

Äänestä

Tammisaari on junttien kylä. Menkää Helsinkiin ajamaan niin opitte miten ajtaan,jos uskallatte?

Äänestä

Pysykää multaturvat siellä heiniä pöyhimässä.

Äänestä

Karjaalla olen 2 vuoden aikana 2 kertaa meinannut jäädä auton alle. Suojatiellä. Kuskit ei moksiskaan, sen kun jatkoivat vaan. Aika iäkkäitä molempien läheltä piti-tapauksien kuskit kyllä olivat.
Myöskin lehdestä lukee turhan usein että rattijuoppoja saatu kiinni täällä päin.

Äänestä
  • ihaks tosi?

    Äänestä

Moottoripyöräilijä kuoli kolarissa Tammisaaressa.

Poliisin mukaan vuonna 1964 syntynyt miesmotoristi oli ajanut kohti Hankoa, kun samaan aikaan Hangon suunnasta tullut vuonna 1933 syntynyt hankolainen henkilöautonkuljettaja kääntyi vasemmalle.


Olikohan henkilö auton ratissa?

Äänestä

Joo tuo kiihdytyskaistalle ajoa on sitten rantaruottalaisten vamma, eivtät ne saakeli ossaaa liikenneympyräss eikä kiihdytysajoradalle oikein, jumankaut menkää stadiin opettelemaan ajoa,

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Juppe. kirjoitti:

Tammisaaressa ei kyllä osata ajaa autolla. Eteen kiilataan ja kiihdytyksestä ei tietoakaan. Karjaalla taas on näyttävästi muuta maata leveämpiä autoja.. ;)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu