Kuumeinen lapsi

Väsynyt_äiti

Oltiin huomiselle sovittu että lapsi menee kumminsa luo yökylään ja me saatais vapaailta miehen kanssa. Ihan kotona oltiin ajateltu olla, sanoa, syödä hyvin tms.
Nyt lapsi on kuumeessa, ei mennyt tänään tarhaankaan.
Mietin vaan et kehtaanko kysyä kummilta et jos se kuitenkin ottais lapsen hoitoon?
Me ollaan viimeks oltu kahdestaan missään yli puoli vuotta sitten ja harmittaa kovasti jos huominen peruutuu... :(

Mitä te tekisitte?

2

143

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • qrs

      Olisikohan lapsen kuitenkin mieluisinta sairastaa kotona, eikä alkaa kuumeisena minnekään lähtemään. En itse kehtaisi, enkä haluaisikaan kipeää lasta laittaa toiselle hoidettavaksi. Valitettavasti suunnitelmat ei aina onnistu, mutta sitähän se vanhempana oleminen on, että lapsen parasta ajatellaan.

    • Väsynyt_äiti

      Tässä välissä soitin kummille ja peruin huomisen. Tuleehan noita tilaisuuksia sitten uusiakin, tosin vasta kuukausien päästä mut tulee kumminkin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kysymys muille miehille

      Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss
      Ikävä
      133
      7280
    2. Kaipaisin nyt kosketusta

      jota ei koskaan ole ollut. Saisinpa tuntea kätesi niskallani ja silittelemässä päätäni. Sulaisin varmasti siihen.
      Ikävä
      14
      2660
    3. Imaami kysyy, miksi pojat uivat ilman valvontaa

      Kalajoen särkät ovat usean kilometrin pituiset. Siellä on kylttejä, joissa varoitetaan rannan vaaroista. Siellä ei ole
      Maailman menoa
      266
      1278
    4. Sokea "ystävälle"

      Oletko oikeasti noin sokea?
      Ikävä
      100
      1059
    5. Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia

      Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-20172942
      Maailman menoa
      171
      990
    6. Kerrostaloihin ilmalämpöpumput

      Ulkomailla näkee paljon ilmalämpöpumppuja kerrostalojen ulkoseinissä. Mikä estää taloyhtiötä hankkimasta niitä asuntoih
      Sinkut
      71
      945
    7. En ymmärrä käytöstäsi

      Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek
      Ikävä
      137
      930
    8. Kiitoksia kaikille epäasiallisesta sisällöstä liputtaneille

      Se ylimielisyys ja epäasiallisen julkaisun jakaminen ei sitten kantanut.
      Tuusniemi
      79
      784
    9. Kirkonkylän puliveivarit

      Hieman pistää silmään nuo puliukot ja akat kirkonkylän penkeillä ja S-marketin kulmilla. Tarttis varmaan tehdä asialle j
      Karstula
      13
      763
    10. Persaukinen puolankalainen kävi kerjäämässä paitaa

      Ja lippistä. Nauratti suuresti kun katsoin. Kukahan mahtanee olla? Voipi katsoa täältä jutun. https://www.youtube.com
      Puolanka
      18
      741
    Aihe