mitä tehdä, kun sarjoista tlee tekstitys suomeksi ja samalla miesääni kertoo se suomeksi. Häiritsevä
mistä painaa kaukosäätimesä
miau3
2
131
Vastaukset
- leeviläinen
Jotkut ohjelmat ovat selostettu niille, jotka eivät näe tai eivät osaa lukea, ja joissakin ohjelmissa on huomioitu kuurot, jotka eivät laisinkaan kuule.
Koska kuurot ja sokeatkin ovat ihmisiä, niin suodaan siis näille lähimmäisillemme samat oikeudet ohjelmien seuraamiseen, kuin mikä itsellämmekin on. - Bemily
Ota digiboksin kautta pois textitys!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain14310278Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-729843Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite1056839Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2135288- 1734999
Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.1563838- 822681
- 1702641
Miksi miehen on hankala ymmärtää
Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.1662481- 582302