24.000 Euroa mihin?

Määräaikaistililtä vapautuu tuon verran sen verran huono korko ettei kannata jatkaa.

Mihin sijoittaisit tai tallettaisit 24.000 Eur
135479
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

huoriin tietysti ;)

Äänestä
  • Osta sillä rahalla uusi auto. Auto voisi olla toyota avensis.Se on hyvä auto.

    Äänestä

Jatka talletusta, pitäisi saada n. 1,9 %

Äänestä

Niin, osakkeisiin, mutta jos ei ole kokemusta, eikä riskinsieteokykyä, niin pankkiin.
eQ Pankissa on määräaikaistalletuksia ja tämän hetken paras mahdollinen korko (www.eQ Onlai. fi)
Korko on ollut yli 2 %:ttia.

Äänestä
  • eQ Pankin sivulle www.eQ online.fi

    Äänestä

  • edellinen kirjoitti:

    eQ Pankin sivulle www.eQ online.fi

    -copy+paste-

    Tarjoamme tutustumistarjouksena mahdollisuuden avata yhden Euribor-korkoon sidotun määräaikaistalletuksen ilman marginaalia. Kampanjatalletuksen korko on talletushetkellä eQ Pankin käyttämä talletusaikaa vastaava Euribor-korko. Kampanjahinnoitellun määräaikaistalletuksen voi avata syyskuun loppuun mennessä. Talletusaika voi olla 3, 6 tai 12 kuukautta ja talletuksen enimmäismäärä on 50.000 euroa. Talletuksia voi avata vuorokauden ympäri kaikkina pankkipäivinä.

    Esimerkiksi 27.8.04 Kampanjatalletuksen korot ovat 1.000 - 50.000 euron talletuksille seuraavat:

    3 kk : 2,12 %
    6 kk : 2,17 %
    12 kk : 2,31 %

    --Samat korot tarjoaa joka pankki---
    ehdota jotakin muuta..

    Äänestä

Oi niitä aikoja kun säästötililtä sai vielä korkoa.. Viimeisimmältä säästötililtä sain 4,25% korkoa. Kun korkotili loppui muutamavuosi sitten, niin otin asuntolainan saman katon alta samana päivänä 3,1% korolla :)

Äänestä

Kaikki päädymme lopulta mullan alle, joten maalliseen omaisuuteen ei kannata panostaa. Pidä koko rahalla hauskaa!!!!!

Äänestä

Osta asunto tallinnasta, vuokraa se ja odota.

Äänestä
  • rajan pinnasta mummon mökki muutama hehtaari maata , luonnon rauhaa ! tai huoriin,toyotaan.tai osta hyvää konjakkia koko rahalla

    Äänestä

ja se on kuin onnenpyörä...paljon se lupaa...

Äänestä

Perusta osakesalkku.
Itse ostaisin UPM:ää koko rahalla.
Odottelisin että hinta on tuossa vähän yli 15 €/kpl. Mukava osinkotuotto/vuosi ja mahdollisuus arvonnousuun.

Ensin voisit vaikka perustaa arvo-osuustilin vaikka Eq-pankkiiriliikkeeseen (piensijoittajan kannalta edullisin ja paras).

Äänestä

sijoittaisin tuollaisen summan huoriin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vapautuu kirjoitti:

Määräaikaistililtä vapautuu tuon verran sen verran huono korko ettei kannata jatkaa.

Mihin sijoittaisit tai tallettaisit 24.000 Eur

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu