Olemme saaneet Saulista presidentin jolla on oikeat , arvovaltaiset ja arvostetut otteet. Tällä menolla hän saa jo v. 2013 enemmän aikaan kuin hänen edeltäjänsä koko kautensa aikana. Hän puuttuu oleellisiin asioihin eikä miellytä kaikkia. Valtaosa kansasta arvostaa jo ja tulee arvostamaan tulevina vuosina häntä yhä enemmän. Me olemme saaneet pystyvän presidentin, Meidän syytä olla tyytyväinen.
On tietysti ennenaikaista tehdä pitkän tähtäimen johtopäätöksiä, mutta onnistui Niinistö edllisessäkin tehtävässä edeltäjiin paljon paremmin.
Oikeat on otteet.
On tietysti ennenaikaista tehdä pitkän tähtäimen johtopäätöksiä, mutta onnistui Niinistö edllisessäkin tehtävässä edeltäjiin paljon paremmin.
Oikeat on otteet.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Vaikka tämä yksinäinen Niinistö-fani jaksaakin näitä lutustelu jaarittelujaan sylkeä, pelkkä silmäys palstan etusivulle kertoo totuuden. Erittäin moni on Niinistöön tyytymätön.
Paljon hän on tosiaan saanut aikaan, enemmän kuin Halonen.
Harmi, että pelkkää pahaa.
Jopa siinä määrin, että presidentin virkaa esitetään lakkautettavaksi moisen turhakkeen vuoksi jo Salen ekan kauden jälkeen. Vallasta riisuttu presidentti on pelkkä kättely ja turisti, joka lykätään edustamaan eri paikkoihin ja kansa jännittää ainostaan osuuko oikea haarukka oikeaan ruokaan.
Moni mutta 4,5 mikjoonaa on tyytyvästä.
Ainakin vuona 2014
Totuuden puhuja ei saa yösijaa.
Lakkautettavaksi;) ) kyllä hän pienen palkassa eteen tekee satoja kertoja tuttavia toimenpiteitä, siis tulee tekemään.
Eihän Sale nyt täydellinen ole. Mutta paras mahdollisista. Sinä ja minä oltais parampia. Oletko niin postiviinen vaikuttaja kun vaihdat työpaikkaa niin molemissa paikoissa ältkkyysosamäärä noousee.
Miksi olet noin katkera, eikö urakehitys ja suhteet ole kunnossa?
Kirjoitit jotakin mutta et kyllä sanonut mitään. on ainesta,,
edes yrittää joku painaa vaan peuklon kohtaa, se se onkin vaativaa.
Missä tehtävässä hän onnistui edeltäjiään paremmin?
Kaikissa.
Eihän Niinistö ole tehnyt yhtään mitään, joten eihän silloin voi edes hän epäonnistua.
Onnistuminen vaatii tekoja, ja niitähän ei Niinistöllä ole.
Nyt Niinistöä kehutaan samalla tavalla kuin Pohjois-Korean johtajaa. Siellähän puhutaan "rakastetusta johtajasta", "suuresta hyväntekijästä", "arvostetusta valtiomiehestä", mutta kaikki on harhaa, niin täällä kuin Pohjois-Koreassakin.
mitä tekoja oli Halosella?
Oikein hyvä aöloitus ja mukava huomata että meitä kaksikymmentä on kanssasi samaa mieltä. Mutta kovin harvasanaisia, klikkavat vain plussaa.
Hyvä aloitus ja 20 on kanssasi samaa mieltä, vaikka kaikki eivät ole kommentoineet lainkaan. Niin ehdottomasti samaa mieltä olen minäkin
Mitkä ovat Niinistön ansiot? Eivät mitkään, koska niitä ei ole. Sale saattaa kansan kurjuuteen EK:n suositusten mukaan. Sale hieroo yleislakkoa Suomeen. Sen hän varmasti tulee saamaan aikaan.
Ansiot tarkoittavat palkkaa! Ilmeiseti tarkoitit saavutukseia.
Voi et Sinä tunne edes presidentin toimenkuvaa ja valtuuksia, etkä ymmärrä kuinka hän avaa keskutelut jotka johtaa parempaan tilaan elinkeinoelämäämme.
Mutta jos Sinua hamittaa se, että meillä ei haluta terveitä ruokkia patjan päälle, niin antaa harmittaa.
Niinistö on avoin totuudenpuhuja.
Seuraa aikaasi
SN on hyvä pressa ja puuttuu oikeisiin asioihin, mutta ärhentelee vähän liikaa.
Ja taitaa puuttua asioihin jotka ei kuulu pressan toimenkuvaan.
Kestääkö hermot, jää nähtäväksi.
Kansan hermot eivät kestä enää kauankaan, kun Sale lähettelee rahoja veroparatiiseihin ja lisäksi veroparatiisien aiheuttamien talouskriisien hoitamiseen. Soini sisään, Sale ulos.
Jokseenkin, suunnilleen, kutakuinkin osapuilleen voi sanoa, että siitä ilmiöstä täällä on ollut viitteitä ja joitain sanankäänteitä. Olette monisanaisesti kirjoittaneet yhtä ja toista ja monenmoista. Olen pannut merkille, että olette tunnustaneet kuitenkin Niinistön olevan kaiken kaikkiaan paras presidentti kolmeenkymmeneen vuoteen. Vaikka osaksi puhutte puutaheinää ja pettuleipää, ja yksinkertaisilla käsitteillä ja sanankäänteillä sivustoa täytetään eikä mitään selkokielistä asiaa eikä faktaa hyvine perusteluinneen saada juurikaan aikaan. Presidentti sivuille ja muillekkin kirjoittajat ovat jotakuinkin ainakin osapuileen sieltä vasemmalta saklais kapitaano laidalta. Luku ja kirjoitustaito on sitä luokkaa, että ihmetyttää miksikön jäi kymppi luokka jäi käymättä olisiko se ollut liian haasteellinen vai eikö ollet aikaa lusmuilulta. Suuta piestään ja jankutetaan mutta mitään oikeita argumentteja ja perustelua ei pystytä aikaansaamaan! On mukava huomata että Niinistön kykyihin ja hehitykseen luotetaan. Anneteen arvoa lausunnoille jossa viitataan tyhjänpäillee dikoteeraamiselle.
On osuvaa tekstiä. Mukva kuulla että presidenttä arvostetaan suuresti.
Tämä on etusivun juttu. Valtaosa on Niinistöön tyytyväinen.
Eikä se tietysti ole ihme.
Mutta Ei sallaiset jotka eivä ymmässä asioita.
Tämäkin keskustelu saanut paljon kannatusta.
Mikä valtaosa? Keneltä on kysytty? Hyväveliverkostolta, joka makselee toisilleen ylisuuria palkkoja ja potkii suomalaisia pois työstä eikä halua maksaa edes sellaisia palkkoja, että työntekijät tulisivat toimeen palkalla. Niinpä me veronmaksajat joudumme kustantamaan sosiaaliturvan ja leipäjonot, jotta köyhimmätkin pysyvät hengissä. Missä se tyytyväinen valtaosa on? Se on Salen ja apinamainostoimiston unelmissa.