Nettiaika on tehnyt ihmisistä tirkistelijöitä, pahanpuhujia, sydämettömiä ja niljakkaita. Netti tarjoaa paljon syntiä johon koukuttuu.
Mitä pitäisi asialle tehdä?
Mitä pitäisi asialle tehdä?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
hellarit ovat nii koukussa nettipornoon etteivät varmasti luovu netistä. tahtoisin nähdä sen saarnaajan joka ensinmäisenä heittää netin järveen
Miksi hellarit ovat koukussa nettipornoon? Joku järkevä syy siihen täytyy olla.
kun jeesus tulee niin on suuri häpeä kun hellarit nettipornoa katsomassa
Raamattu sanookin että viimeisinä päivinä tulee vaikeita aikoja ja monet luopuvat uskosta. Olemmeko nyt siinä mm. netin vuoksi joka ei olekkaan mikään pikkupaha vaan raateleva susi.
Aivan ! Ja sentähden on ollut pakko rakentaa seurakuntiin uutta evankeliumia,, joka armahtaa synnin ja nettipornoon,,, se suuri ja valtava rakkautta mitä Jumala heidän mielestää edeustaa. Armon meri mistä he puhuvat .
Se joka syntinsä TUNNUSTAA ja HYLKÄÄ saa ARMON.
Totta mitä savonarola edellä kirjoittaa, onko tullut uusi armollinen oppi uskovien keskuuteen!!!