Tämä vain muistutukseksi itselle.

n2357111317

Seuraavan viikon ajalle, koska tiedän käämien kuumentuvan tulevana useasti. Minulla on monta syytä olla iloinen ja onnellinen! Mulla on ihana perhe, joka tukee, auttaa ja ymmärtää. On työ josta tykkään hirveesti ja jossa pääsen haastamaan itseni juuri minulle vaikeissa asioissa. Olen fyysisesti terve ja henkinen puolikin on nousujohteinen. Oon osannut kääntää negatiiviset fiilikset voitoksi edes vähän ja osaan jo ajatella myös hyvää viimeisestä seitsemästä vuodesta. Taloudellinen puolikin alkaa olemaan hullun taistelun jälkeen järjestyksessä. Ja kyllä se koulukin vielä tulee maistumaan paremmin. Tuntuu ihanalta tuntea tyytyväisyyttä itsestään ja oikeista ratkaisuista - kerrankin :) Ja sitten vielä sekin, että mulla on yksi erityinen syy odottaa päivän kääntymistä illaksi, yön aamuksi, päivän toiseksi, viikon lopuksi jne... Niih!!! Muista tää jos mökötyttää ja ahdistaa!!!

1

147

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • n2357111317

      Lisäksi mulla on syytä olla iloinen ja onnellinen seuraavasta syystä: Mulla on ympärillä ihmisiä, jotka ymmärtää mun ailahtelevia mielenliikkeitä, lukee mua puolesta sanasta ja jaksaa kuunnella mun raskasta paasausta. Ehkä joskus pälpättää jotain myös eteenpäin, mutta ei noilla niin väliä ;) Rehellisyys kai kannattaa muutenkin, joten... Kiitos siis myös tästä! Ihanaa päivää :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      75
      4547
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      109
      3793
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      147
      3509
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      41
      1992
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      71
      1928
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      89
      1239
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      125
      1064
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      136
      991
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      57
      933
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      25
      847
    Aihe