Seuraavan viikon ajalle, koska tiedän käämien kuumentuvan tulevana useasti. Minulla on monta syytä olla iloinen ja onnellinen! Mulla on ihana perhe, joka tukee, auttaa ja ymmärtää. On työ josta tykkään hirveesti ja jossa pääsen haastamaan itseni juuri minulle vaikeissa asioissa. Olen fyysisesti terve ja henkinen puolikin on nousujohteinen. Oon osannut kääntää negatiiviset fiilikset voitoksi edes vähän ja osaan jo ajatella myös hyvää viimeisestä seitsemästä vuodesta. Taloudellinen puolikin alkaa olemaan hullun taistelun jälkeen järjestyksessä. Ja kyllä se koulukin vielä tulee maistumaan paremmin. Tuntuu ihanalta tuntea tyytyväisyyttä itsestään ja oikeista ratkaisuista - kerrankin :) Ja sitten vielä sekin, että mulla on yksi erityinen syy odottaa päivän kääntymistä illaksi, yön aamuksi, päivän toiseksi, viikon lopuksi jne... Niih!!! Muista tää jos mökötyttää ja ahdistaa!!!
Tämä vain muistutukseksi itselle.
n2357111317
1
133
Vastaukset
- n2357111317
Lisäksi mulla on syytä olla iloinen ja onnellinen seuraavasta syystä: Mulla on ympärillä ihmisiä, jotka ymmärtää mun ailahtelevia mielenliikkeitä, lukee mua puolesta sanasta ja jaksaa kuunnella mun raskasta paasausta. Ehkä joskus pälpättää jotain myös eteenpäin, mutta ei noilla niin väliä ;) Rehellisyys kai kannattaa muutenkin, joten... Kiitos siis myös tästä! Ihanaa päivää :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1265676
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai984866Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1404824Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san3952449- 1312370
Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää
Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv22017- 1131942
- 2561627
- 3831387
Pääsit koskettamaan
Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.601243