Koirankusettajaa turpaan!

Tympääntynyt

Sinä joka kusetat koiraasi toisten pihan kulkureitille partolan alueella olet tallennettuna kameraan. Onko vaikea nykäistä rakkia metri sivuun?
Varoituksen saat ja seuraavasta kerrasta kuva julkaistaan lehdessä isännän ja koiran kera.

17

736

    Vastaukset 17

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • En vihaa koiria

      Meilläkin on Suupalla kerrostalon pihaan muodostunut lumikasan kylkeen keltainen alue. Eikö sitä piskiä voisi tosiaan kuljettaa vähän kauemmas ennen kuin sen antaa ruikkia?

      • mulkku5

        no parempihan sen on sinne penkkaan tehää ku sisälle, niin että koko rappukäytävä haisee !!


      • M. Ulqvist
        mulkku5 kirjoitti:

        no parempihan sen on sinne penkkaan tehää ku sisälle, niin että koko rappukäytävä haisee !!

        Ei kun antaa vaan lirittää sinne olohuoneen nurkkaan, mitä sitä nyt piskiä ulos viemään mokoman asian takia.


      • ...

        ppaskaa paikat täynnä..verotettava !


    • Tympääntynyt

      Aloittajan tapauksessa ei ole kyse kerrostaloalueesta vaan ihan yksityisestä pihasta. Kyseinen henkilö varmaan itse tietää.

      • En vihaa koiria

        No piha kuin piha. Ei se koiran kusettaminen kerrostalon pihaan ole yhtään sen sallitumpaa kuin ok-talonkaan. Ja yksi koiranomistaja täälläkin vain on.


    • tuntematon5

      saahan nuo juoputkin suupalla kusta kerrostalon pihaan, niin miksi ei koira? itse nähnyt juopun asialla!

    • mutkat suoriks

      niin että kun naapurin Reka panee vaimoansa niin saanhan minäkin käydä sitä vusua kiksauttamassa

      • mmmm3

        no voithan sinä yrittää. mut nyt ei tosiaan puhuta mistään vaimon nussimisesta... Mutta mikä minä olen kieltämään kuka saa nussia ketä ja jos vaimoa huvittaa pettää aviomiestään niin GO ON!


    • Metrin välein

      Ei se kusi mitään mutta nuo paskat...
      Asutaan" sopivasti" sellasessa kohtaa et heti meidän talon jälkeen alkaa metsä. Ulko ovelta meidän pihaa 20metriä ja sitten metsää. Koirilla kova hätä yleensä ja paskat tulee 10-15metriä ennen metsää eli meidän nurmikolle. Oon tästä sanonutkin ja selitykset yleensä ei tullu pussia mukaan tai ettei ole meidän koiran pökäle.
      Kerran oli sellanen vasikan kokoinen koira jalat levällään 3metriä meidän nurmikolla. Törttuä 20cm eli hk makkaran kokoinen pötkö. Sanoi omistajalle et haen paperia ja sä kuljetat ton metsään. Otti pökäleen ja näytti siltä et tais olla eka kerta kun moiseen alkoi... Nyrpisteli nenäänsä

    • tampere3

      Tampereella ei olekkaan moisia ongelmia ! kinatkaa ja vaikka lyökää. se on niin niin pirkkalaista touhua, Tampereella sulassa sovussa ja kukaan ei näe vaivaa mihin koiransa antaa kuseskella! ei kannattais piskejä hankkia jos niitten kanssa ei pärjää ja ei viitsi nähdä vaivaa!! sama lasten kanssa!

    • sama ongelma

      Pirkkalaan on muuttanut niin paljon juntteja muualta suomesta etteivät ne ymmärrä, että taajama-alueella koiran kusettaminen ja paskattaminen jonkun nurkissa on järjestyslain vastainen teko josta saa sakkorangaistuksen.
      Otat sen kuvan, nimen selville ja viet poliisille.

    • kaikenlaista

      Onhan noita koiranomistajia monenlaisia nähty. Eräskin kusetti koiraansa vieraan ihmisen omakotitalon pihaan kostoksi, kun sen talon lapset olivat kuulemma käyneet leikkimässä vuokrakerrostalon pihassa olevalla hiekkalaatikolla :D

    • Pee,eloton

      Typeriä vasureita pirkkalan suunnilla.menkää koulun penkille sivistymään ja aikuistuun.

    • Niksipirkka

      Laitat kakan pussiin ja seuraat kakattajaa vaivihkaa. Tyhjennät sitten kakkapussin koiranomistajan postilaatikkoon. Toimii.

    • kuka ei korjaa pask

      Siivosin justiin tonttinitienvarren koiranjätöksistä ja sitä oli älyttömästi itse en koiraa omista ja muinavuosina ongelmaa ei ole ollut !

      Ilmeisesti joku ajattelematon uudisasukas täytyy alkaa tarkkailemaan .

    • hyväveliverkosto

      Jos ei korjaa koiransa jätöksiä ne kannattaa postitaa isäntänsä/emäntänsä osotteeseen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta

      Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei
      Kansallinen Kokoomus
      405
      1726
    2. Ei käy sääliksi sitä miestä

      Sitä saa mitä tilaa.
      Ikävä
      145
      1121
    3. Mitähän ajattelet

      Nykyään minusta tai meistä tai tapahtuneista?
      Ikävä
      67
      1073
    4. Olet kuin minä

      Jännä huomata tämä kerta toisensa jälkeen eikö ❤️
      Ikävä
      87
      1065
    5. Mitä kaivattusi

      pelkää? 👻
      Ikävä
      101
      1004
    6. Miksi naiset tuoksuvat vaihdevuosien tietyssä vaiheessa todella etäännyttäviltä

      Mietin tätä, onko luojalla ollut jokin tarkoitus näin voimakkaan lemun aikaan tekemiselle. Monet ajattelevat miten joku
      Sinkut
      142
      822
    7. Hankkikaa elämä

      Tiedetään että hän on mielenkiintoinen mutta rajansa kaikella.
      Ikävä
      94
      731
    8. Sinun silmiisi kun

      Katson niin ymmärrän sen. 👁️👁️👀
      Ikävä
      45
      691
    9. Voisitko mies auttaa..

      Ottaisit yhteyttä vielä kerran, jos haluat? 🤔 Jätäthän ilkeät kommentit pois.
      Ikävä
      50
      669
    10. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      57
      644
    Aihe