Ihastuminen

Ihastunut.

Voi juku kun taidan olla hirrveen ihastunut erääseen oppilaitoksessani opiskelevaan poikaan/mieheen :) Mutta tämä on kyllä aina yhtä h elvettiä minulle. En ole saanut otettua mieheen katsekontaktia en sitten millään. Olen koulussa vastaankin häntä kävellyt mutta aina katson johonkin ihan muualle enkä noteeraa miestä. Mutta musta jotenkin tuntuu että mieskin vilkuilee mua. Tai sitten sekin on vain toiveajattelua :D

En saa ikinä kerättyä rohkeutta niin paljon että saisin mieheen syvemmän kontaktin. En edes tiedä onko hän varattu jo jollekin onnekkaalle. Yrittänyt olen löytää facebookin kautta lisätietoja tästä mutta aika piilossa on. ..noh en jaksa kuitenkaan kauaa stressaa, se on vain ihastus joka menee toivottavasti pian ohitse niinkuin aina ennen. Vaikka ois se kiva saada joskus jotain aikaiseksikin eikä vain jättää se siihen ihastumiseen. kai mä joskus rohkaistun, viimeistään sitten kun sisimmissäni tunnen jotain niin pakottavaa ..kai sellanenkin tunne joskus tulee. en kyllä tiedä uskonko itsekään tuohon..

Onko muita samankaltaisia? :)

3

468

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tuttua

      Voih, mulla on kans vähän samanlainen tilanne :) Yliopistolla yks ihana nappisilmä-poika/mies on valloittanut mun sydämen jo ajat sitten, vaikka en ole koskaan edes jutellut hänen kanssa. Uskaltaisinpa joskus tehdä aloitteen.

    • Uskallusta asioihin

      ja järkeä sitä tarvitaan. Älkää antako tilanteiden ja puutteellisten oletusten olla siinä päättävässä asemassa vaan olkaa sen sijaan itse omien tunteidenne herroja ja tehkää uskaliaasti asioille jotain. Kuulostaa että olette molemmat rationaalisia, joten pystytte kyllä siihen että menette ihan rohkeasti juttelemaan ihastuksellenne tai sitten pyydätte facebookissa tai jossain ystäväksi ja esitätte oman asianne. Kyllä korrekti mies kertoo jos seurustelee. Ei teillä ole mitään hävittävääkään. Ymmärrän että se voi tuntua epämukavalta jos ihastus kertookin että ei voi alkaa seurustelemaan koska seurustelee jo jonkun muun kanssa tai että ei ole kiinnostunut mutta voi olla hyvinkin että onkin vapaa ja on kiinnostunut juuri sinusta mutta ei ole uskaltanut tehdä mitään asian eteen aivan kuin juuri sinä. Siksi jonkun on tehtävä se aloite joka johtaa johonkin lopputulokseen. Jonkun pitää olla se rohkeampi osapuoli.. ymmärrätte varmasti että muuten asiat eivät etene mihinkään. Jos jostain kumman syystä etenevätkin niin ne etenevät mitä todennäköisemmin siihen pisteeseen että kumpikaan ei tee mitään ja mahdollisuus johonkin jää kokematta vaikka kaikkeen olisikin mahdollisuus niin kuin juuri haluaisit. Siksi kannattaa jättää mutu tuntumat vähemmälle näissä asioissa ja ottaa selvää ihan konkreettisesti kysymällä. Ette te siinä nolaa itseänne lainkaan että osoitatte kiinnostusta toista henkilöä kohtaan. Silloin kyllä nolaatte itsenne jos ette tee mitään vaika haluaisitte. Kukaan muu tuskin tuomitsee teitä siitä että ette toimineet muuta kuin te itse mutta kumpaa haluatte mahdollisuuksia vai oman omatunnon kanssa painiskelua siitä ette - en tehnyt mitään vaikka olisitte voineet ja nyt ette saa tietää olisko ollut mahdollisuksia johonkin. Eli nyt kootkaa itsenne ja menkää ihan rohkeasti vaan juttelemaan, ottamaan yhteyttä ihastukseen sillä muuten ette voi tietää.

    • vaahteramaeki

      Miespuolinen olen, ja samanlaisia ajatuksia on eräästä tytöstä joka on luokallani. On kyllä tavallaan ärsyttävää, kun täällä on tällaisia viestejä ja sitten alkaa miettimään että jos se mun ihastus onkin tää ketjun aloittaja :D ihan järjetöntä toiveajattelua :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

      Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
      Maailman menoa
      146
      2248
    2. Ehkä vähän

      Rakastunut sinuun
      Ikävä
      58
      1285
    3. Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas
      Kaste
      162
      1177
    4. Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana

      Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta
      Kaste
      366
      1137
    5. Sijaiskasteet kuolleitten puolesta

      Paavali teki Korintossa sijaiskasteita kuolletten puolesta eli ns. Mormoninkasteita. 1. Kor. 15:29 Mitä muutoin ne, j
      Kaste
      373
      1049
    6. Martina ja jalkapalloilija2

      Seiska: Martina iski nuoren jalkapalloilijan vuosia sitten. Könysikö milf teinin kanssa?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      187
      1048
    7. Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion

      Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu
      Ikävä
      122
      998
    8. Et taida paljoa

      treffeillä käydä? 😆 mieheltä Naiselle
      Ikävä
      94
      989
    9. Oikea kaste on syntisten kaste

      Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka
      Kaste
      58
      975
    10. Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta
      Kaste
      153
      972
    Aihe