peitelläänkö moniaviota!?

16141
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Kyllä sitä peitellään, koska se on niin järjetöntä tapakulttuuria ja sattuu liittymään monikulttuurisuuteen.

Kukkahattusyysäri toteaa tv:ssä vain, ettei siinä ole mitään rikollista.

Äänestä

"– Jos ei kykene huolehtimaan useista vaimoista, silloin saa avioitua vain yhden kanssa. Ehtona on, että on oltava oikeudenmukainen heidän kohtelussaan. Mutta koska todennäköistä on, että ette olisi oikeudenmukainen, tyytykää yhteen, Hajjar selittää."

Toimittaja olisi saanut kysyä tältä selittäjältä, onko valtion tukien varaan laittaminen tätä koraanillista vaimoista huolehtimista? Ilmeisesti on kun Hajjar ei tuota kiellä .

Äänestä

Miettikääpäs mitä tuo moniakka systeemi tekee lapsilisille? Taitaa tulla melkoinen pisnes noille moniakka porukoille. Ei silti johan ne johtaa varmaan nytkin siinä tilastossa lapsia riittää uli Suomen normaali perheen.

Äänestä

ei mitään järkeä, no senhän Tatu Vanhanenkin jo totesi.

Äänestä

Mites se nyt menee, vaimojen tuet - "yksinhuoltajien" tuet.
Tulee joka tapauksessa perheen päämiehelle.
Kummat sinä ottaisit?

Äänestä

eikös tälläseen pitäis jonkun tahon puuttua?

ainiin kysehän on kunniakansalaisista ..

Äänestä

Ahkerat yh-musulmaaninaiset pyöräyttävät uuden huollettavan joka vuosi. Jos kyseessä olisi suomalainen, niin sosiaalitoimi puuttuiosi asiaan ehkäisyneuvonnalla tai muilla toimenpiteillä, eikä vaan rahan lisäämisellä.

Äänestä

Aika alkaa olla kypsä sille, että tämä suunnaton vääryys otetaan uuteen tarkasteluun ja se korjataan.

Oikeus harjoittaa seksuaalisuuttaan on YK:n peruskirjaan kirjattu kiistämätön oikeus.

Oikeus moniavioisuuteen on ihmisoikeuskysymys.

Äänestä
  • jättäkää kaikki vaan ehkäisy pois niin Euroopastakin saadaan miljardi väestö!!!!! Eihän se yksi suu lisää ruokittavana tunnu missään muualla kuin vesistöjen paskottumisella, kuivumisessa, ilmakehän ohentumisena, UV-säteilyn lisääntymisenä......... ja syökää kaikki lihaa!!!!!!

    Äänestä

moniavioisuuden laillistamisen esteeksi, ei ole ihminen ollenkaan.

Se tulee lyödä maahan maaksi muuttumaan. Se on Profeetan tahto.

Äänestä
  • Moniaviollinen toiminta tuottaa tuhoisan määrän jälkeläisiä liian useassa tapauksessa, ei taida tämä maapallomme kestää tuota toimintaa nyky lääketieteen tukemana?!!

    Mitä maahanmuuttaviin moniavioisiin tms. tulee, niin tämän poliitikkojen suustaan ulos p-kantaman "kestävyysvajeen" luulisi ylettyvän liian sikiämisen kuluihin ja kustannuksiinkin?!!!

    Äänestä

Laki sallii että moniavio. Suomipolitikoija paperilaki sanoo virhe että ei mutta se ei ole oikea laki. Oikea laki sanoo että laillinen. Se joka sanoo kielto että ei laillinen on rasisti. Rasisti ei tarvitse elää koska rasisti sanoo profeetan vastaan.

Äänestä
  • Monet eläimet ovat ns. moniavioisia, Ihmiset eivät sitä salli.

    Äänestä

Haikara tuo kuulemma kaikki lapset niille.

Äänestä

hän on aina mamu. he ovat meidän vieraina,joten savimajasta tulleet saa elää kuin aina. sossi maksaa....sinä maksat vaikka velaksi. he ovat todella hyviä ku...setta...maan suomen YLIOPISTOISSA opiskelleita sossitanttoja.
tavallaan mahtavaa.
erivärikulttuuri ihanne ei VOI olla ilmaista. se MAKSAA kuin suurin taideteos.

Äänestä

Niin ne tuodaan tänne,koska kaikilla ei ole rahaa matkustaa sinne missä ne elää saa köyhätkin nähdä uuutta kulttuuria.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


iu8ui kirjoitti:

ja askat,voisko syynä olla RAHA?
saahan yh vissiin enemmän :http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/2013/02/1703236/useat-suomen-muslimiaidit-yksinhuoltajia---peitellaanko-moniavioisuutta

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu