Isot miehet kitisee kuin pienet lapset, säälittävää. Minulla on ollut paljon naisia eivätkä he ole silmille hyppineet, ovat tehneet niin kuin käsketään. Se on miehestä kiinni jos ei naisia saa kuriin, menkää ostamaan hamekangasta.
Tosimies on luomakunnan kruunu, sitten on näitä surkimusmiehiä jotka tällä palstalla ruikuttaa. Heitä ei edes miehiksi voi sanoa, jotain neitejä lienevät. Ei ihme että naiset heitä pompottavat ja heille nauravat.
Tosimies on luomakunnan kruunu, sitten on näitä surkimusmiehiä jotka tällä palstalla ruikuttaa. Heitä ei edes miehiksi voi sanoa, jotain neitejä lienevät. Ei ihme että naiset heitä pompottavat ja heille nauravat.
Vastaukset 30
Vanhimmat
Ei täällä ole kuin j olavi heikkinen alias manna gryn, joka on tällainennaisia mielistelevä feminismiliturgiaa ruikuttava tossukka.
voi kyynel :)
ei tomi enää joka tilanteessa. Yhteiskuntaa ohjaillaan monelta suunnalta ja vaikka kuinka olis kova jannu, pitäis lähipiirin akat kurissa, se ei vaan auta ja monessa yhteydessä kolahtaa omaan nilkkaan.
Femut ajaa surutta naisten etuja tavoitteena naisen ylivaltaa, naisten etuoikeudet ja erivapaudet. Tähän eriarvoistumiskehitykseen pitää puuttua.
Mitä ihmeen naisten ylivaltaa? Katso vaikka Suomen sadan suurimman yrityksen johtoa ja laske paljonko siellä on naisia. Tai minkä tahansa muun yhteisön johtajia, kyllä lähes poikkeuksetta johdossa on huomattavasti enemmän miehiä kuin naisia. Teikäläiset on ruikuttavia surkimuksia.
TAVOITTEENA on naisten ylivalta, kirjoitti Luolamies. Sitähän feministit tavoittelevat erilaisilla laeilla ja, kun nainen ei muuten pärjää, yritysten kiintiöpaikoilla.
Yksikään mies tai yksikään laki ei Suomessa estä naisia perustamasta vaikka miten menestyviä, pelkästään naisjohdon avulla toimivia firmoja ja nousemaan suoraan listasi kärkeen.
Viimeisinä menestyjinä ovat muuten olleet suomalaiset pelifirmat:
"Rovion hulppea tulos: voittoa 64 prosenttia liikevaihdosta
Pelitalo Rovion liikevaihto oli viime vuonna 75 miljoonaa euroa - ja voittotaso satumainen. Yhtiö paljasti juuri viime vuoden tulostietonsa.
Rovion tulos ennen veroja oli 48 miljoonaa euroa, siis 64 prosenttia liikevaihdosta."
Supercell:
"Yhtiö on aiemmin kertonut Talouselämä-lehdelle, että pelien sisäisiä ostoksia tehdään yli 350 000 euron päivävauhtia. Tuloja syntyy nyt siis yli 10 miljoonan euron kuukausivauhdilla."
Mitäs jos te naiset tekisitte jotain järkevää joskus? Paljonko rahaa teidän naistutkimuksenne tuottaa vuodessa?
Paljonko paskaa tuottaa feminismi, on oikea kysymys. Sillä se naistutkimuksenkin tuottavuus mitataan.
Taasko pitää yrittää esiintyä miehenä? Ei se mene läpi tälläkään kertaa.
Komennatko työnantajaa silloinkin, kun palkkaasi pudotetaan naisten palkkojen nostamiseksi ja vedätkö sossuvirkailijaa turpaan, kun nainen saa sieltä parempia tukia ja etuja? Ammutko tuomarin, jos nainen tuomitaan ehdonalaiseen samasta asiasta kuin sinut ehdottomaan?
Kitisee, surkimus ja ruikuttaa tosin paljastavat sinut vanhaksi tutuksi, joka ei tosiaan ole mies.
Tämähän menee mielenkiintoiseksi, kerro lisää, missä miesten palkkoja on pudotettu naisten palkkojen nostamiseksi? Sossun tuet ei minua kiinnosta, surkimukset siellä käy mutta sinulle ne varmasti ovat tuttuja.
Sinä se tässä mies et ole vaan ruikuttava akka. Tämä muuten on perussuomalaisten, muita omista ongelmistaan syyttävien huonosti koulutettujen junttien palsta.
Et ole ilmeisesti koskaan kuullut "tasa-arvo"- eristä? Nehän ovat naisille sukupuolen perusteella annattavia korotuksia. Pientähän se tosin on feministien 25% palkankorotusvaatimuksiin nähden (naisen euro on 80 senttiä-kampanja). Vai oliko ehkä niin, että feministi lanseerasivat kampanjan huvikseen eikä mitää korotuksia tavoitellakaan?
Sossun tukia, kuten asumistukia, eläkkeitä, sairauslomarahoja, leskeneläkkeitä ja muita sen sellaisia jaetaan enemmän naisille. Eikö se ole iloinen asia, kun naiset joskus pärjäävät paremmin?
Millä aloilla näitä tasa-arvoeriä on ja miten isoja ne ovat? Kerro vielä niistä miesten alennetuista palkoista. Femakot nyt voivat vaatia vaikka mitä mutta parhaat palkat maksetaan pääsääntöisesti miehille.
"Yksi keskeinen elementti suomalaisen palkkatasa-arvon kehittämisessä on ollut tasa-arvoerä, josta sovittiin tulopoliittisisissa kokonaisuratkaisuissa osana palkankorotuksia. Tasa-arvoerään sisältyy yleensä naispalkkaerä, joka antaa ylimääräistä palkankorotusta nimenomaan alan naisvaltaisuuden perusteella riippumatta palkkatasosta."
http://www.sttk.fi/fi-fi/tasaarvo/
Luepa sieltä lisää. Kiinnitä huomiota erityisesti sanaan "naispalkkaerä"
Jos parhaat palkat maksetaan miehille, he ovat varmaankin ne ansainneet. Luuletko, että työnantaja antaa miehille rahaa heidän kauniiden silmiensä vuoksi? Naiset voivat koska tahansa alkaa saamaan aivan samoja palkkoja valitsemalla ammattiin johtavan koulutuksensa raha- eikä fiiliskeskeisesti, ottamalla vastaan myös ikäviä ja raskaita töitä ja yksinkertaisesti tekemällä yhtä paljon, jos ei enemmänkin työtunteja kuin miehet.
Miesten palkkojahan ei voi suoraan alentaa, joten tämä on toimintamalli:
- Pyritään suuntaamaan seuraavat (ja seuraavat, jne.) yleiskorotukset tasa-arvon verukkeella naisille
- Miesten palkka alenee vähitellen, koska inflaatio vie osan sen arvosta ja korotuksia ei tule
Ongelmana on, että naispalkkojen korotukset kohdistuvat myös hyvätuloisille naisille. Vielä suurempi ongelma syntyy, jos sukupuolen asemesta (se taitaa olla kiellettyä syrjintää) jaetaankin korotuksia "naisaloille". Mikä on naisala, kuka sen päättää ja täytyykö tosiaan maksaa korotuksia myös naisaloilla työskenteleville miehille?
Ihan loppuun asti feministi ei ole asiaa ajatellut.
Aika heikosti tunnut pärjäävän huonosti koulutetuille persujunteille. Mikä taas olikaan sinun koulutustasosi?
niitä kutsuttiin myös matalapalkkaeriksi ja niitä sovellettiin ammattialakohtaisesti riippumatta työntekijän sukupuolesta.
metroseksuaalit nuoret miehet eivät ole noin työorientoituneita, mitä esität viestisi loppuosassa. useimmille työelämän alkuun pääseelle miehelle riittää säännöllinen työ ja kohtuu palkka, jolloin vapaa.ajan harrastaminentai lasten hoito ei muodostu rasitteelliseksi.
miesten vuosittain tekemät työtuntimäärät ovatkin 2000-luvulla romahtaneet, pääomavaltainen teollisuus kun ei työvoimaa tarvitse. automaatio jne....
Se taas on lähinnä metroseksuaalien nuorten miesten ongelma. Perinteisillä työpaikoilla, joita sentään on vielä suurin osa, ei pärjää alkuunkaan tuolla asenteella. Metroseksuaali joko sopeutuu tai lähtee vapaammille laitumille.
Mitään merkkejä siitä, että työnantaja työvoimapulankaan edessä alkaisi muuttaa toimintaansa metromiehille sopivaksi ei ole näkyvissä. Juhlapuheissa asia voi tietysti olla toisin.
Se taas on lähinnä metroseksuaalien nuorten miesten ongelma. Perinteisillä aloilla ja työopaikoilla ei tuollaisella asenteella pärjää. Mitään merkkejä siitä, että työnantaja alkaisi muuttaa koko toimintaa metromiesten mieleen sopivaksi ei ole näkyvissä, ei edes työvoimapulan uhatessa. Juhlapuheissa asia on tietysti toinen.
Niinpä metroseksuaalille jää vaihtoehdoksi pätkätyöt. Onnea urallenne.
Matalapalkkaerällä pyrittiin hienosti naamioimaan se, että ne oli tarkoitettu naisille, kuten yllä (STTK) reilusti sanottiin.
Tulipa pitkällä viiveellä ja kahteen kertaan sitten. Haitanneeko tuo.
Kerro lisää siitä, millainen tosimies on. Profeministi?
Totta joka sana, näemme IP -osoitteesi. Se tulee meille kaikille esiin tuohon sivun alalaitaan, jos osaat etsiä paikan.
Kerro mikä on IP-osoitteeni tai lopeta paskan jauhaminen. Ette saa naista, sen takia olette niin katkeria. Menkää huoriin, jatkuva runkkaaminen ei ole hyvästä.
Tiedämme sinusta kaiken.
media="all"
.node-content .content, .comment .content {
padding: 7px 0 8px 2px;
font-size: 1.1em;
}
Kuulostat vässykkä homolta, jolla on hame päällä.
Kivespussit suussa jo?