Persuille oikeusministerin salkku

Puolueelle joka arvostaa Suomen oikeuslaitosta.
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Löytyykö persuista yhtään oikeata juristia? Oikeusministerillä pitää olla juristin koulutus.

Äänestä
  • Eikö se Raimo "viuhahtaja" Vistbacka ole saanut varatuomarin tittelin? Ja eikö niistä säännöistä voisi poiketa, jotta James Hirvisaaren tai Jussi Halla-ahon nimitys olisivat mahdollisia? Heillä käsitys oikeasta ja väärästä on selkäytimessä.

    Äänestä

"Juristi tai turisti, tuomari tai juomari, kunhan on persu, kantaa ministerinsalkun siinä kuin kaljakassinkin"

isä timo

Äänestä

Iso on salkku, mutta pieni on m.....Voi hyvänen aika!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Riemu repeäisi kirjoitti:

Puolueelle joka arvostaa Suomen oikeuslaitosta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu