Miksi Vihti-kk :ssa kaikki katu- ja tievalot sammutetaan pimeässä klo 07:45 kun pienimmät taaperot vaeltavat kouluun? Kyllä osaamista ja taitoa pitää olla sen verran, että näin ei toimittaisi.
On myös väärin, että Vihti-kk -asukkaat saavat verorahoilleen paljon huonomman ja vaarallisemma vastineen kuin Nummelassa tai esim Oinasjoella, jossa valot palavat aina.
Haluaako Vihdin valomestari ja kunta tappaa lapsia väärällä toiminnallaan?
Miksi ne valot on sinne rakennettu ja maksettu jos niitä ei käytetä kun olisi se tärkein hetki!!
Vihti haluaa TAPPAA LAPSET ?
5
354
Vastaukset
- terkkuja Nummelasta
No, tuota...
http://keskustelu.suomi24.fi/node/11233035 - HölmöKunta
Miksi Oinasjoki saa valot ja Vihti-kk ei?? Ainoa oikea vastaus on että kunta haluaa päästä eroon lapsista ja kirkonkylän asukkaista. Karmea yritys ajattaa autoilla kuoliaaksi. Valot on jo maksettu, asennettu sekä huollettu...MIKSI NIITÄ EI KÄYTETÄ kun tarve on suurin?
- kuntaliitos
tämä foorumi on aivan väärä. Kannataa lähetää sähköpostia sinne kunnan sedille ja tädeille.
- aika kärjistettyä...
Käsittääkseni KK:n valot myös toimivat valomittareiden avulla. Uskoisin myös, että ajatuksena ei ole TAPPAA LAPSIA... itse 1-6 luokan valotonta (kaukoilan ja veikkolan) tietä kouluun kulkeneena olen valopuutteesta huolimatta yllättävän hengissä olevan oloinen.
Näistä asioista olisi varmaan järkevämpää lähettää kunnalle asiallinen kysymys, että minkä takia tälläiseen ratkaisuun ollaan päädytty, ja että voisiko niitä valokytkimiä säätää hieman pidemmäksi auki olevaksi. Veikkaisin, että polttimoina katuvaloissa on jotian 300W ja 500W välillä. Ei se ole halpaa hommaa niitä valoja poltattaa turhan takia. - Valoa !
VOnko Vihdin valomestari tullut ajatelleksi että yöllä tehdään myöskin töitä. Esim. jvarhaislehdenjakajat kulkevat taskulamppujen varassa isoine kantamuksineen. Pihat ovat pimeinä, vaarana on liukkaus ja kaikki muu roina joita pihoille on jätetty.
On tullut paljon sairaslomia ihan pimeyden takia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen vaalilupaus oli euron bensa
Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.1212243Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin
Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n582187Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin
Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi501865EK: Suomi tarvitsee vuosittain 45 000 maahanmuuttajaa
Senpä takia Riikkakin laulaa sen lauluja kenen leipää syö. Viime vuonnahan Suomeen muutti 50 tuhatta ulkomaalaista. htt81417Topi osti Askon
Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan801408- 941377
Kastaa ja upottaa on eri sanat
Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan2191161Uskomatonta touhua!
Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki311150Oliko se oikeasti epäselvää
sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men621133- 691000