kaupasta olisiko minun pitänyt valita Suomalainen kassatäti luulen,että se kassa missä maksoin oli muslimi:
http://yle.fi/uutiset/possu_pitaa_eristaa__uskonto_haastaa_suomalaiset_kauppiaat_ja_lihamestarit/6486613
http://yle.fi/uutiset/possu_pitaa_eristaa__uskonto_haastaa_suomalaiset_kauppiaat_ja_lihamestarit/6486613
Vastaukset 10
Vanhimmat
Joudut nyt erittelemään ne erilleen se on pakko, ettei sinua aleta nimittelemään rasistiksi ja julisteta fatvan kohteeksi.
Sukarin pitäisi rakentaa muslimeille omat idea parkit missä ei myydä niiden mielestä kauheeta ruokaa.
Eivät ehkä viihtyisi siellä, siellä olisi vain muita muslimeja ja puuttuisi kokonaan "kvopaavi" kanssakäyminen...
uskomatonta...olkoot syömättä jos ei kaupasta ruoka kelpaa! Noiden ääliöiden takia ruoka vaan kallistuu kun sitä pitää tehdä toiselle eritavalla kun toiselle!
Toiset on fyysisesti allergisia ja toiset taas...
Itse en sikasekakäyttäjänä oikein jaksa ymmärtää.
Voin syödä kaikkien eläinten lihaa - liha kuin liha on hyvää.
"Ahmadshah kertoo kuinka hän suomalaiseen pitseriaan mennessä siivoaa aina ensin pöydän, jottei siihen ole jäänyt kinkunrasvaa tai palasia. Senjälkeen hän pesee kätensä"
Ahmadshahille riittää siis käsien peseminen ja pöydän pyyhkiminen?
Pitäisiköhän elintarvikealan ammattilaistenkin PYYHKIÄ kone sianlihan käsittelyn jälkeen, käsien pesun lisäksi...?
No monesti pöytä pyyhitään paskasella rätillä eli aivan sama pyyhkiikö sitä olleenkaan.
Minä ostin tänään sitä paljon kehuttua ns. lähiruokaa. Ei se sen kummempaa ollut kuin normaalikaan ruoka, kalliimpaa tosin.
Missähän mahtaa olla se paikka missä myydään sitä hyvää lähiruokaa?
Erään tietyn kaupungin erään tietyn kaupunginosan eräästä tietystä kaupasta voi ostaa tietynlaista ruokaa.
Lähiruoka on läheltä - kuten esimerkiksi Virosta - Euroopassa kun ollaan.
Uskomattoman hyvää tuo sika-nauta on, vaikka siinä on jauhettuja sianvittuja ja lehmän välilihaa.