Toimittaja Helena Petäistö/Missä?

On pakko kuulla/nähdä noita eu-uutisia ja siksi mietin, missä tämä eu'ta kiihkolla selittävä toimittajamme Helena Petäistö on nykyään ?

Nyt on oikein paljon parempi, sopivampi, miellyttävämpi toimittaja Rysselissä, Helena Ravantti. Tämä vaihdos on hyvä, vai onkohan vain tilapäinen.
11158
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Oisko jossain Kalliossa?

Äänestä
  • Okko nähny ihan?

    Äänestä

Sen silmäluomet ovat laskeutuneet. Nyt jo rintojen kohdalla.

Äänestä

Minä katson hyvin vähän mainosrahoitteisia kanavia vaan vain yleisradiota (verorahoillani).
Helena Petäistö on kyllä tullut tutuksi mutta kukas tämä Ravantti on ?
Onko sillä isommat tissit ?

Äänestä
  • Näin äsken Elina Ravantin uutislähetyksen yhteydessä. Napakan oloinen toimittaja, nyt rapaortoi EU:n pääpesän ratkaisuja suomalaisille.

    Äänestä

  • olin näkökuulolla kirjoitti:

    Näin äsken Elina Ravantin uutislähetyksen yhteydessä. Napakan oloinen toimittaja, nyt rapaortoi EU:n pääpesän ratkaisuja suomalaisille.

    Kiitos tiedosta.
    Täytyypä ensi viikolla vaihtaa joku kerta kanavaa että voisi arvioida napakkuutta ja pesän ratkaisuja.

    Äänestä

Tawja vois tietää..

Äänestä

Helena Ravantti justiinsa taas selosteli Rysselistä.

En tykkää eu:sta ollenkaan, mutta nyt näin ollen on helpompaa, jollei muiden uutisten lomassa tarvi enää kuunnella/katsoa Helena Petäistön eu-tykitystä. Se on ollut jotenkin... kaameeta.

Ravanttia on todella helppo kuulla, ei häiritse, ääni pehmeä; ei ole (propaganda)konemainen.
En tosin keskittynyt mitä puhui... Laskin vain pikaisesti, että moisen eu:n takia jälleen ruokamme hinnat alkaa nousta (maatalousyrittäjien jouduttua taas hankalampaan rakoon!).

Äänestä

Ei Helena Petäistö mihinkään ole mennyt. Sinulta on jäänyt huomaamatta, että Ravanti selostaa Ylen kanavilla ja Petäistö MTV :n kanavilla. Kuulemme siis edelleen kumpaakin, kanavasta riippuen. Tarkkuutta peliin.

Ja Petäistö on todella söpö ja ammattimainen toimittaja :)

Äänestä

Muuttanut Kalajoen Rautionkylään asumaan.

Äänestä
  • Pysyiskin vaan siellä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Vaihtelua, yesss. kirjoitti:

On pakko kuulla/nähdä noita eu-uutisia ja siksi mietin, missä tämä eu'ta kiihkolla selittävä toimittajamme Helena Petäistö on nykyään ?

Nyt on oikein paljon parempi, sopivampi, miellyttävämpi toimittaja Rysselissä, Helena Ravantti. Tämä vaihdos on hyvä, vai onkohan vain tilapäinen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu