Kansalle Piut Paut !

Politiikot ry

Politiikkoja ei tippaakaan kiinnosta kansalaiset tai kansalaisten hyvinvointi, vaan politiikka on nyt peliä ja taktikointia, ainoastaan oman aseman, puolueen ja muutaman henkilön edun vuoksi.

Onko muka Suomessa asiat nyt hyvin ?

No ei todellakaan. Päinvastoin.
Ainoastaan politiikot ovat työntäneet päänsä koloon.

Esim:
Työttömiä on todella paljon.
Yrittäminen on tehty lähes mahdottomaksi.
Ylivelkaantuneita ahdistellaan (lapsiperheet)
Kodin rakentaminen on tehty liian kalliiksi.
Vihreistä arvoista ei välitetä.
Kansan mielipiteille haistatellaan: (esim. viides ydinvoimala vastoin kansan tahtoa, Jäättenmäki kansan suosikki mutta tehtiin vallankaappaus).
Uskontoa panetellaan < ateismia edistetään.
Eriarvoisuus kasvaa...

jne, jne...

ÄÄNESTETÄÄN KAIKKI AMMATTIPOLITIIKOT TYÖTTÖMYYSKORTISTOON MIETTIMÄÄN ASIOITA.

2

125

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Järjestäytykää

      Äänestäjät ry:ksi järjestäytykää, Kansallahan on valta. Miksi hyväksytte tuollaista palvelijoiltanne jotka ovat teidän työntekijöitänne. Tehän heille palkan maksatte ?

      • tuuletus

        Jos kaikki ihmiset olisivat kuten minä, eli ajattelisivat ja toimisivat omilla aivoillaan, niin yksikään nykyisistä päättäjistä ei olisi neljää vuotta pitempään. Pakko olisi kuunnella kansan ääntä ja toimia sen mukaan.
        Mutta kun ei, valitettavasti ei . Ihmiset ovat kuin pässit, jotka ovat narusta talutettavissa. Minne ikinä heitä viedäänkin ei vastarintaa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      43
      2130
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      171
      1903
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      116
      1332
    4. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1150
    5. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      96
      952
    6. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      899
    7. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      78
      849
    8. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      43
      836
    9. Ja tääkin vielä...

      Kukakohan on valittanut, Salmiko itse? https://www.viiskunta.fi/rehtori-valittiin-ahtarissa-ilman-hakumenettelya-o/13479
      Ähtäri
      31
      772
    10. Minkälaisen viestin toivoisit saavasi?

      Miehelle.... Helpota vähän.
      Ikävä
      54
      691
    Aihe